Barwnie i wielokulturowo na Jarmarku u Radziwiłła (GALERIA)

  • 17.07.2017, 12:50
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Barwnie i wielokulturowo na Jarmarku u Radziwiłła (GALERIA)
Jarmark u Radziwiłła, podczas którego wystąpiły zespoły z Macedonii, Meksyku, Hiszpanii i Polski, ściągnął do miasta sympatyków muzyki ludowej w różnych wydaniach. Nie mogło też zabraknąć bialskich kapel, które mają za sobą wiele występów na międzynarodowych przeglądach i festiwalach.

Jarmark, który z powodzeniem organizowano jeszcze kilka lat temu, wrócił do kalendarza wakacyjnych wydarzeń w Białej Podlaskiej. Koncert zorganizowano w ramach XXXII Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, które trwają w Lublinie od 15 do 21 lipca. Na deskach bialskiego amfiteatru zaprezentują się żywiołowe i różnorodne zespoły.

To chociażby Mirce Acev z Macedonii, działający przy Uniwersytecie Św. Cyryla i Metodego w Skopje, który zaprezentował tradycyjne tańce oraz pieśni ze wszystkich regionów tego kraju. Na scenie pojawiła się też hiszpańska Sociacion de Danzas Estampas Burgalesas, prezentując choreografię z wykorzystaniem mieczy, wstążek, obręczy i tamburynów. Grupie towarzyszyła śpiewająca kapela grająca na kastanietach, tamburynach, harmonice szklanej, mandolinie i lutni. Meksykański zespół Ballet Folklorico Infantil Coahuila zapewnił bogaty program złożony z tańców z wielu regionów kraju, przepełnionych różnorodną symboliką.

– To totalna egzotyka, coś niespotykanego w Europie i zupełnie inny folklor niż my postrzegamy. Zaprosiliśmy także trzech reprezentantów bialskiego folkloru. To Zespół Pieśni i Tańca Podlasiacy wraz z Kapelą Ludową Podlasiacy, Zespół Pieśni i Tańca Podlasie oraz Zespół Tańca Ludowego Biawena – wylicza Mariusz Orzełowski, dyrektor Bialskiego Centrum Kultury. 

 

(jd)

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe