Przełamali stereotypy o hip-hopie

  • 19.07.2017, 07:57 (aktualizacja 19.07.2017 09:50)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Przełamali stereotypy o hip-hopie
Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy od 27 czerwca do 3 lipca realizowało projekt "Puls hip-hopu" w ramach programu Erasmus+. Finałem było spotkanie i prezentacja artystycznych wizji młodzieży 4 lipca na placu Wolności. Chcieli w ten sposób pokazać pozytywną stronę hip-hopu i odczarować negatywny stereotyp o tej muzyce.

Projekt rozpoczął się 8 maja, kiedy to uzyskano dofinansowanie na realizację projektu z programu Erasmus+. Wszystko jednak zaczęło się dużo wcześniej, kiedy wstępnie rozpoczęto rozważać różne pomysły w ramach inicjatywy.

Do OHP wraz z wychowawcami przyjechała młodzież z Polski, Francji i Łotwy – w sumie 36 osób w przedziale wiekowym od 14 do 18 lat.  Jeszcze przed rozpoczęciem projektu, w krajach uczestników trwały kilkutygodniowe przygotowania. A już w czasie młodzież integrowała się podczas gier i zabaw. Zaprezentowano swoje umiejętności związane z hip-hopem i przeprowadzono sondę o postrzeganiu hip-hopu. Odbywały się też dyskusje o kulturze hh, a uczestnicy zastanawiali się nad sposobem przełamania stereotypów o tej muzyce.

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (63)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe