Radzyń Podlaski: Trwa nabór wniosków do budżetu obywatelskiego

  • 20.07.2017, 08:33 (aktualizacja 20.07.2017 11:04)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Radzyń Podlaski: Trwa nabór wniosków do budżetu obywatelskiego
Trwa przyjmowanie wniosków do budżetu obywatelskiego. Na realizację pomysłów radzynian miasto przeznaczy w przyszłym roku 100 tys. zł. Są już pierwsze plany na wykorzystanie tych pieniędzy. Jedni pracują nad zagospodarowaniem terenu wokół zalewu, inni proponują złożenie wniosku na montaż przyrządów do ćwiczeń siłowych na powietrzu.

Od 4 lipca ruszył nabór wniosków do budżetu obywatelskiego. W Urzędzie Miasta i na stronie internetowej magistratu można pobrać specjalny formularz, w którym należy opisać projekt, dołączyć 50 podpisów i złożyć w UM do 4 sierpnia. Pierwsze pomysły już się wykuwają.

Osoby zainteresowane zagospodarowaniem terenów rekreacyjnych wokół radzyńskiego terenu, wniosek w ramach budżetu obywatelskiego już konstruują. – Zaczęliśmy od spotkania właśnie nad zalewem – mówi Michał Maliszewski, zaangażowany w ideę przywrócenia zalewu mieszkańcom Radzynia.

Pomysł reaktywacji terenów nad wodą znalazł orędowników w środowisku radzyńskich seniorów. – Mieliśmy początkowo plany, by złożyć własny wniosek na stworzenie albumu, który byłby kolejną odsłoną projektu "Dziadki – dziatkom", realizowanego kilka lat temu. Wówczas był to film rejestrujący wspomnienia radzyńskich seniorów dotyczące miasta i opowiadane młodym. Teraz chcieliśmy stworzyć wersję albumu ze zdjęciami – mówi Dariusz Gałan z Radzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Pomysłodawcy zaznaczają, że projekt nie będzie dotyczył samego zbiornika. Zdają sobie sprawę, że jego przystosowanie do wymogów kąpieliska to już wydatek rzędu setek tysięcy, jeśli nie milionów złotych. Chcą więc zacząć od małych kroków i zagospodarować teren wokół.

Na jednym z radzyńskich profili facebookowych pojawił się w ostatnich dniach inny pomysł. Propozycja dotyczy stworzenia w Radzyniu miejsca, gdzie można będzie poćwiczyć na drążkach. Radzynianie chcą miejsca, gdzie będzie mógł się rozwijać tzw. street workout (trening uliczny). W Radzyniu dyscyplina od kilku lat jest powszechnie znana, głównie dzięki organizowanym tu od pięciu lat Mistrzostwom w Podciąganiu na Drążku. Dwie pierwsze odsłony zawodów odbywały się na starych drążkach zamontowanych na radzyńskim osiedlu Bulwary. Z czasem przedsięwzięcie nabrało rozgłosu, zjeżdżać zaczęli zawodnicy z całego kraju, by rywalizować w podciąganiu, pompkach i przysiadach z obciążeniem. W ostatnim czasie zawody odbywają się na profesjonalnych przyrządach montowanych na tę okazję przez organizatorów na głównym placu miasta. Jednak stacjonarne drążki dostępne dla mieszkańców Radzynia w dalszym ciągu znaleźć można tylko na Bulwarach – zardzewiałe, zaniedbane i niespełniające wymagań.

Być może stąd pomysł internautów na odświeżenie "zaplecza" w ramach budżetu obywatelskiego.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 29

Joanna Danielewicz

 

 

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Josef
Josef 10.08.2017, 16:21
Po co się wybiera radnych? AS może chce się wciągnąć mieszkańców w brudne interesy?

Pozostałe