Panuje tu magiczna atmosfera

  • 26.07.2017, 08:31 (aktualizacja 26.07.2017 12:48)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Panuje tu magiczna atmosfera
Jak co roku w skansenie w Holi odbył się jedyny w swoim rodzaju Jarmark Holeński. Wśród atrakcji znalazły się m.in. kiermasz sztuki ludowej i prezentacja potraw regionalnych. Można było też obejrzeć wyjątkowe kompozycje kwiatowe i wyroby z wosku.

Jarmark, który odbył się 23 lipca jest związany z uroczystościami prawosławnymi w holeńskiej cerkwi. W tej zabytkowej świątyni, której korzenie sięgają do początku XVIII wieku co roku odbywa się nabożeństwo ku czci Świętego Antoniego Peczerskiego, mnicha i pustelnika.

Po liturgii odbyła się uroczysta procesja. Potem był już czas na tradycyjny kiermasz wystawców. – Zauważyliśmy, że bierze w nich udział mnóstwo osób. Dlatego też wpadliśmy na pomysł zrobienia tak cudnej imprezy. Na pierwszym jarmarku było dwóch wystawców, na drugim pięciu, a w tym roku mamy ich aż dwustu. Frekwencja jak co roku dopisuje. Hola przez to, że jest tutaj cerkiew otrzymuje magiczną moc i ludzie chcą tu przyjeżdżać. To wystawcy zabiegają o to, by wystawić swoje produkty – mówi Alina Karawowicz, przewodnicząca Towarzystwa Miłośników Skansenów i Kultury Materialnej.

Nie brakowało też występów zespołów ludowych. W tym roku przyjechało ich siedemnaście. Zaprezentowali się artyści z Podlasia, Ziemi Chełmskiej oraz Ukrainy.  Rozszerzono też formułę przeglądu kapel. Do tej pory prezentowano folkor lokalny, a od tego jarmarku zaprezentował się też zespół z innej części Polski. Turyści, którzy po raz pierwszy zdecydowali się odwiedzić Jarmark Holeński, oprócz skorzystania z oferty wystawców, mogli też odwiedzić eksponaty zgromadzone w skansenie.

(mm)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (50)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe