Jego zdjęcie znalazło się w podręczniku szkolnym

  • 1.08.2017, 14:51 (aktualizacja 04.08.2017 11:14)
  • W Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Poinformuj nas, nagłośnimy temat │redakcja@slowopodlasia.pl
Jego zdjęcie znalazło się w podręczniku szkolnym A. Trochimiuk

Pochodzący z Woli Osowińskiej Radosław Skowron pojawił się w przygotowanym dla odrodzonej klasy siódmej szkoły podstawowej podręczniku do geografii. Zdjęcie, na którym prezentuje się skacząc konno przez przeszkody jest ilustracją opisującą tatarów z Podlasia.

Radosław Skowron od lat zajmuje się rekonstrukcjami historycznymi. Działał w Radzyńskim Stowarzyszeniu Kawaleryjskim, od lat organizuje Memoriał Kawaleryjski o Szablę mjr. Jaworskiego, ostatnio w czerwcu odbył się on w SK Janów Podlaski. Ale Radosław Skowron nie prezentuje się na koniu jedynie w mundurach polskich formacji. Często przywdziewa stroje tatarskie. W mundurze formacji wojskowej złożonej z muzułmanów, a walczącej w szeregach armii carskiej, prezentował się choćby w Kruszynianach na Podlasiu. Tam organizowane są spotkania przypominające o tym, że ta miejscowość w XVII w. została założona przez Jana III Sobieskiego i nadana Tatarom, którzy walczyli po stronie Polski w wojnie z Turkami.

– Zdjęcie, które znalazło się w podręczniku do geografii pochodzi sprzed kilku lat właśnie z Kruszynian - mówi Skowron.

Więcej w papierowym wydaniu Słowa nr 31

Joanna Danielewicz

 

W Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Poinformuj nas, nagłośnimy temat │redakcja@slowopodlasia.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe