Kilkadziesiąt mandatów dla kierowców i pieszych w jeden dzień!

  • 4.08.2017, 14:04 (aktualizacja 04.08.2017 14:20)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Kilkadziesiąt mandatów dla kierowców i pieszych w jeden dzień!

W czwartek 3 sierpnia na drogach powiatu policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie pieszych i kierowców na pasach. Każde przewinienie karali mandatem. Akcja pokazała, że przepisy w tych miejscach łamią nie tylko zmotoryzowani i rowerzyści, ale również przechodnie.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" na drogach powiatu bialskiego pojawiła się większa liczba mundurowych. Głównie w rejonie przejść dla pieszych sprawdzali, jak do przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa stosują się kierowcy i piesi. – W ramach wzmożonych działań funkcjonariusze ujawnili 42 wykroczenia popełnione przez pieszych. Niemalże wszystkie polegały na przechodzeniu w miejscu niedozwolonym – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Wśród  wykroczeń popełnionych przez pieszych policjanci ujawnili również niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. – Po południu na Alei Jana Pawła II w Białej Podlaskiej policjanci zauważyli kobietę, która dochodząc do przejścia dla pieszych nacisnęła przycisk zmiany światła, po czym automatycznie weszła na "zebrę". W efekcie weszła na przejście, gdzie sygnalizator nadal wskazywał światło czerwone. Nie zauważyła, że inni piesi nadal oczekują na możliwość przejścia na drugą stronę jezdni – opowiada rzecznik bialskiej policji. 

Mundurowi ukarali również kierowców. Mandaty otrzymało 29 kierujących pojazdami, w tym w 23 przypadkach były to wykroczenia popełnione wobec pieszych. Najczęściej popełnianym grzechem przez kierowców było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Tego dnia policjanci ujawnili także 13 kierujących jednośladami, którzy złamali przepisy ruchu drogowego.

Policjanci przypominają, że przechodzenie w miejscach niedozwolonych oraz poruszanie się nieprawidłową stroną drogi, to wciąż główne przyczyny wypadków z udziałem pieszych. Dlatego apelują o rozsądek i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

(mp)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe