Pride Of Poland zbliża się wielkimi krokami

  • 8.08.2017, 08:47 (aktualizacja 14.08.2017 14:53)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Pride Of Poland zbliża się wielkimi krokami

Za niecały tydzień w dniach 11-14 sierpnia w Janowie Podlaskim rozpocznie się długo oczekiwane Święto Konia Arabskiego. Czy w tym roku stadnina podniesie się po ubiegłorocznej porażce związanej z nieprawidłowościami podczas licytacji?

Ważną częścią pięciodniowego święta będzie Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich. Zaprezentowane zostaną najlepsze klacze i ogiery w jedenastu klasach wiekowych. Po raz pierwszy odbędzie się też wyścig koni arabskich. Tego samego dnia zostaną wręczone odznaczenia wieloletnim pracownikom.

Punktem kulminacyjnym będzie jednak aukcja Pride of Poland. W tym roku w licytacji weźmie udział 25 koni, w tym 24 klacze i 1 ogier. Natomiast na poniedziałkowej aukcji Summer Sale wystawionych zostanie 29 koni. – W tym roku przedstawiamy przede wszystkim młode konie, gdyż takie jest zapotrzebowanie na rynku. Większość kupców lub pośredników chce młodsze konie po to, by pokazywać je na międzynarodowych pokazach na świecie, szczególnie w krajach arabskich – mówi Sławomir Pietrzak, prezes Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Będzie też miejsce na nowości. Po raz pierwszy odbędzie się licytacja oparta o nowy system elektroniczny. Oprócz klasycznego podnoszenia numerków, każdy klient otrzyma kartę. Na poszczególnych stolikach będzie terminal, a po włożeniu karty i zalogowaniu się będzie można licytować – wszystko to będzie wyświetlane na głównym telebimie.

Promocja Dni Konia ruszyła już kilka miesięcy temu. Katalog aukcyjny jest wzbogacony o zdjęcia koni, które zostały zrobione podczas specjalnych sesji przez fotografa Glenna Jacobsa oraz Sylwię Iłendę i Ewę Imielską-Hebdę, najlepsze polskie fotografki specjalizujące się w fotografiach koni arabskich.

Więcej na ten temat w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 32.

Maciej Maciejuk

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pol
pol 8.08.2017, 11:42
Nareszcie coś piszą !!!!!!!!! dlaczego tak mało reklamujecie ten piękną Imprezę

Pozostałe