Międzyrzec Podlaski: Gminna biblioteka nagrodzona w ogólnopolskim konkursie

  • 8.08.2017, 10:03 (aktualizacja 09.08.2017 10:54)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Międzyrzec Podlaski: Gminna biblioteka nagrodzona w ogólnopolskim konkursie
Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek. Doceniono zadania realizowane przez bibliotekarzy w ramach akcji "Czytająca środa".

Do konkursu GBP zgłosiła całość działań realizowanych w Tygodniu Bibliotek ze wskazaniem na inicjatywę "Środa Tygodnia Bibliotek 2017 w Szpitalu Powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim". Konkurs wygrała Biblioteka Jagiellońska w Krakowie, a organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, przyznało łącznie 3 nagrody, 2 wyróżnienia oraz 2 listy gratulacyjne za oryginalne propozycje akcji.

– Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia. To bardzo miłe, gdy widzimy, że mała gminna biblioteka w ogólnopolskim zestawieniu znajduje się obok Biblioteki Jagiellońskiej, instytucji z takimi tradycjami i bogatym księgozbiorem – mówi Magdalena Chodzińska, dyrektor GBP w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim.

W ramach nagrodzonej akcji, w maju międzyrzeccy bibliotekarze wyszli z biblioteki i odwiedzili miejsca, z którymi współpracują, czyli szkoły. Ale pojawili się również w instytucjach niezwiązanych z nauką czy czytelnictwem. Stąd zrodził się ich pomysł, aby odwiedzić pacjentów Powiatowego Szpitala w Międzyrzecu Podlaskim i wnieść trochę radości w ich pobyt i leczenie na oddziałach. – Bibliotekarze w przebraniach byli na oddziale dziecięcym. Tam wspólnie z małymi pacjentami czytali ich ulubione książki. Potem odwiedziliśmy oddział noworodkowy i każdemu z rodziców dzieci narodzonych w Tygodniu Bibliotek wręczyliśmy okazjonalny dyplom i książeczkę, tak aby rodzice od najmłodszych lat zaszczepiali w swoich dzieciach miłość do czytania – opowiada dyrektor.

Bibliotekarze zawitali także w progach Dziennego Domu Opieki, funkcjonującego przy międzyrzeckim szpitalu. Była to okazja do zaprezentowania wydanej przez bibliotekę publikacji "Ocalić od zapomnienia", przy której tworzeniu brali udział niektórzy pacjenci ośrodka, udzielając wywiadów.

Jak podkreśla dyrektor biblioteki, wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie to sukces całego zespołu i motywacja do dalszej pracy. – W naszej bibliotece mamy ludzi, a nie wielkie budynki. Pracują u nas osoby, które wykonują swój zawód z pasją. Mają wiele pomysłów, żeby w dobie komputerów zaszczepiać w mieszkańcach naszej gminy miłość do wybierania bardziej wymagającej formy spędzania wolnego czasu, jaką niewątpliwie jest czytanie książek – podkreśla Chodzińska.

Więcej na ten temat w papierowym lub elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 32.

Monika Pawluk

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe