Na rowerach śladami Kraszewskiego

  • 9.08.2017, 10:21 (aktualizacja 09.08.2017 10:49)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Na rowerach śladami Kraszewskiego
Po raz szósty rowerzyści z całego regionu stawili się na starcie Powiatowego Rajdu Rowerowego w Sosnówce. To jedna z niewielu takich imprez, gdzie nie liczy się wiek, sprzęt czy możliwości uczestników, ale po prostu chęci i dobra zabawa.

Impreza poświęcona była pamięci pisarza Józefa Ignacego Kraszewskiego. Start i meta znajdowały się w Sosnówce. Rowerzyści wystartowali z placu przy Gminnym Ośrodku Kultury. W tym roku nieco zmodyfikowano trasę rajdu. Rowerzyści przejechali przez Romanów, Wygnankę, Janówkę, Kuzawkę, Sławatycze, Krzywowólkę, Międzyleś, Mazanówkę, Bokinkę Pańską i Przechód.

W rajdzie wzięły udział osoby z powiatu bialskiego, ale również mieszkańcy powiatów parczewskiego czy włodawskiego. – Jadę w tym rajdzie po raz kolejny. Mam urlop, można odpocząć, poznać nowych ludzi. A rowerem jeżdżę raczej rekreacyjnie, wcześniej robiłam to częściej, teraz mam na to mniej czasu. Dwa lata temu razem z synem podczas sezonu zrobiliśmy 1200 km. Rower to doskonała odskocznia od codziennych zajęć – opowiada Maria Pawlik z Dańc.

Niektórzy rowerzyści biorący udział w sobotnim rajdzie mogli pochwalić się wieloma przejechanymi na dwóch kółkach kilometrami. – W tym roku pokonałam 1015 km w Raciborskim Rajdzie Rowerowym dookoła Polski. Przejechałam góry polskie z Raciborza do Hanny. Rowerem raczej jeżdżę weekendowo, czasami z Bialską Grupą Rowerową, czasami z Parczewską. Jazda na dwóch kółkach poprawia kondycję, odstresowuje i pozwala pokonać własne słabości. To wielka przyjemność, która daje też możliwość poznawania nowych ludzi – stwierdza Beata Wawryszuk z Hanny.

Każdy rowerzysta biorący udział w rajdzie otrzymał pakiet startowy. Organizatorami imprezy byli Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, wójt gminy Sosnówka oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Monika Pawluk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (51)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe