TUCZNA: Zaprezentowali najpiękniejsze klacze i ogiery

  • 8.08.2017, 10:28 (aktualizacja 08.08.2017 14:10)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
TUCZNA: Zaprezentowali najpiękniejsze klacze i ogiery
Na boisku przy Zespole Szkół w Tucznej 6 sierpnia po raz dziesiąty odbyła się Wojewódzka Wystawa Koni Rasy Zimnokrwistej. W imprezie wzięli udział pasjonaci tych zwierząt oraz mieszkańcy regionu.

Podczas wystawy oceniane były klacze i ogiery rasy zimnokrwistej. Komisja punktowała kłus, stęp, pokrój, kondycję oraz wygląd zgłoszonych do konkursu zwierząt.

– Ta impreza już dawno przekroczyła granicę województwa lubelskiego. Bardzo się cieszymy, że chcą do nas przyjeżdżać osoby spoza województwa. Zgłoszonych zostało 41 koni, ograniczona jest liczba tylko z tego względu, że mamy ograniczone miejsce stajni. Chciałbym też przeprosić te osoby, które są na liście rezerwowej i nie zmieściły się na dzisiejszej wystawie. W przyszłym roku będą miały pierwszeństwo udziału – mówi Zbigniew Sokołowski, przewodniczący rady gminy Tuczna.

Na wystawie licznie pojawili się wystawcy, hodowcy, pasjonaci tej rasy koni, ale także osoby, które na co dzień nie wiele mają wspólnego z hodowlą. – Piękne zwierzęta, potężne, umięśnione. Wyglądają zupełnie inaczej niż typowe konie. A sama impreza jest bardzo ciekawa. Byliśmy przejazdem w okolicach u rodziny i postanowiliśmy tutaj zajrzeć, ale nie żałujemy – opowiada pani Renata z Radzynia Podlaskiego.

Wystawa nie była jedynym punktem niedzielnej imprezy. Zachwyt publiczności wywołał pokaz jazdy konnej w wykonaniu 14-letniej amazonki. Nieprawdopodobne umiejętności akrobacji zaprezentowała grupa z Uczniowskiego Klubu Sportowego Volteo z Warszawy.

Organizatorami wystawy byli wójt gminy, Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej, Lubelski Związek Hodowców Koni i przewodniczący rady gminy Tuczna.

Monika Pawluk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (77)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe