W święto gminy zagrali dla niepełnosprawnej Oli [GALERIA]

  • 11.08.2017, 11:15 (aktualizacja 11.08.2017 11:21)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
W święto gminy zagrali dla niepełnosprawnej Oli [GALERIA]

Mieszkańcy gminy Rokitno 5 i 6 sierpnia świętowali Dni Rokitna. Tegoroczny festyn był połączony z akcją charytatywną na rzecz niepełnosprawnej Oli Mincewicz, mieszkanki Koloni Rokitno.

Obchody Dni Rokitna zainaugurowały zawody spinnigowe rozgrywane o puchar gminy w gospodarstwie agroturystycznym w Pratulinie. Następnie z kijkami na trasę marszu ruszyli uczestnicy drugiego Powiatowego Marszu Nordic Walking. A wieczorem miłośnicy literatury i lokalnej historii spotkali się w Gminnej Instytucji Kultury, gdzie odbyła się promocja książki Janiny Sadowskiej poświęcona dziejom rodu Plażuków.

 Drugiego dnia imprezy zabawa odbywała się na boisku Zespołu Szkół. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał wójt gminy Jacek Szewczuk. Następnie prze publicznością zaprezentowali się lokalni wokaliści i zespoły śpiewacze. Wśród artystów był m.in. zespół "Podlasie" z Rokitna, którego członkinie na scenie występują już od 32 lat.

W tym roku impreza połączona była z akcją zbiórki pieniędzy na leczenie i rehabilitację 22-letniej Oli Mincewicz, mieszkanki Koloni Rokitno, która od dziecka zmaga się z okołoporodowym porażeniem mózgowym. Z inicjatywą koncertu charytatywnego wyszli muzycy z łódzkich zespołów disco polo New Colective i Mode Ls, których fanką jest dziewczyna. 

– Członkowie zespołów wyszli do nas z propozycją, że zrobią koncert dla Oli, byliśmy ogromnie zaskoczeni tą propozycją - opowiada Iwona Mincewicz.

Kobieta jest poruszona, że w pomoc jej córce włączyło się tak wiele osób.

 – Ola potrzebuje przede wszystkim rehabilitacji, ale niezbędne są również leki, bo córka ma też padaczkę i jest alergikiem. Rehabilitacja jest potrzebna po to, żeby utrzymać moja córkę w tym stanie w jakim obecnie się znajduje. A osiągnęliśmy już bardzo wiele, bo Ola siedzi. Ale potrzebuje naszej opieki dwadzieścia cztery godziny na dobę - dodaje mama Oli.

Więcej na ten temat w papierowym lub elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 33.

(mp)

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (42)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe