Będzie znaleźne za dzika! Samorządy podpisały porozumienie

  • 8.08.2017, 13:22 (aktualizacja 08.08.2017 14:43)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Będzie znaleźne za dzika! Samorządy podpisały porozumienie

35 samorządów zawarło z marszałkiem województwa porozumienie, na mocy którego w życie wchodzi inicjatywa wypłat tzw. znaleźnego za każdego martwego dzika, o którym powiadomiony zostanie lekarz weterynarii. Za każdą sztukę Urząd Marszałkowski wypłaci 200 zł.

Do podpisania porozumień doszło w poniedziałek 7 sierpnia w Białej Podlaskiej. – Dziś mamy urzeczywistnienie tego, co marszałek zapowiadał kilka tygodni temu. W budżecie wygospodarowaliśmy na ten cel 450 tys. zł. Oczywiście zwalczanie ASF nie jest w kompetencjach marszałka, ale dzięki podpisanemu porozumieniu z wojewodą mogliśmy wdrożyć w życie pomysł, do którego przymierzamy się od kilku tygodni – mówi Grzegorz Kapusta, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Na mocy zawartych w poniedziałek porozumień w życie wchodzi nowa procedura dotycząca martwych dzików znalezionych w terenie. – Każdy, kto znajdzie padłego dzika i zgłosi ten fakt lekarzowi weterynarii, a ten to potwierdzi, może wnioskować o wypłatę 200 złotych – wyjaśnia wicemarszałek.

– Gdybyśmy w zeszłym sezonie łowieckim wybili dziki do maksimum i stada świń w kilku powiatach, dając rolnikom zapłatę za straty, dziś mielibyśmy spokój z ASF – twierdzi Paweł Kazimierski.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 32.

Joanna Danielewicz

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe