Międzyrzec Podlaski: Kładka pieszo-rowerowa nad DK19 na finiszu

  • 8.08.2017, 14:04 (aktualizacja 08.08.2017 14:34)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Międzyrzec Podlaski: Kładka pieszo-rowerowa nad DK19 na finiszu Krzysztof Nalewajko
Trwają intensywne prace nad budową nowej kładki pieszo rowerowej nad drogą krajową nr 19 w Międzyrzecu Podlaskim.

Blisko trzykilometrowy odcinek ciągu pieszo – rowerowego, wzdłuż drogi krajowej nr 2 z kładką nad DK19, połączy Międzyrzec Podlaski z miejscowością Żabce.

Inwestycja realizowana jest przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w ramach ogólnopolskiego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

W czternastu miejscach na drogach krajowych przebiegających przez woj. lubelskiego prowadzone będą prace związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ich koszt wyniesie ok. 22 mln zł.

Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych i rowerzystów. Dlatego też przede wszystkim budowane będą chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, dojścia do przystanków wraz z wyznaczeniem przejścia dla pieszych, zatoki autobusowe czy też dodatkowe pasy do lewoskrętu. Na terenie naszego województwa powstanie ok. 15 km chodników.

Więcej na ten temat w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 33.

(mp)

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe