Chwilka rozśpiewała się nad Bugiem

  • 8.08.2017, 15:12 (aktualizacja 10.08.2017 14:49)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Chwilka rozśpiewała się nad Bugiem

Podczas warsztatów wokalnych Chwilki w Serpelicach (gmina Sarnaki) był czas na szlifowanie śpiewu i na integrację. Na spotkanie z obecnymi członkami zespołu i jego instruktorem Ireneuszem Parafiniukiem przybyli absolwenci. – Sami wykupili sobie noclegi, wszystko zorganizowali tak, by być z nami. To bardzo miłe – podsumowuje wieloletni nauczyciel zespołu.

Warsztaty zorganizowano w Serpelicach pod koniec lipca. Uczestniczyło w nich 20 osób, a na zajęciach ćwiczyli m.in. śpiewy wielogłosowe. Zajęcia chóralne poprowadził Ireneusz Parafiniuk, a poprawność przygotowanych utworów sprawdzała była uczennica Chwilki, absolwentka wydziału dyrygentury chóralnej w Gdyni, Paulina Grochowska. Uczestnicy warsztatów 8 godzin dziennie poświęcali na zajęcia, indywidualne i chóralne. Wyjazd do Serpelic sponsorowali: firma EdWood, Klub Rotary i Bialskie Centrum Kultury.

Chwilka to chluba Bialskiego Centrum Kultury. Jej członkowie wielokrotnie uczestniczyli w różnego rodzaju przeglądach, festiwalach i nagraniach znanych muzycznych programów telewizyjnych. Kolejne są w planach. Julia Trojanowska po wakacjach będzie jedną z prowadzących muzyczny program dla dzieci i młodzieży, który wyemituje Telewizja Polska, a kilkoro bierze udział w kolejnych castingach do programów typu talent show. Zaś najmłodsze trio jedenastolatków otrzymało nominacje do Euro Festiwalu Złote Piaski w Bułgarii.

Ireneusz Parafiniuk podkreśla, że wśród członków zespołu panuje świetna atmosfera. – Bardzo związani są z nami także absolwenci. Na ostatnie warsztaty nawet do nas dołączyli, bo wakacje bez Chwilki i Serpelic to dla nich nie wakacje. Była superintegracja. Absolwenci pomagali mi w nauce śpiewu choć przecież nie musieli. Niektórzy przełożyli sobie praktyki, by być z nami – chwali nauczyciel.

 

(jd)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe