Dopiero odebrał prawko, a już potrącił rowerzystę

  • 9.08.2017, 14:06 (aktualizacja 09.08.2017 14:26)
  • Polub nas na Facebooku
Dopiero odebrał prawko, a już potrącił rowerzystę

19-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska 8 sierpnia potrącił prawidłowo jadącego rowerzystę. Nie nacieszył się długo swoim prawem jazdy, które otrzymał zaledwie trzy miesiące wcześniej.

Nastolatek podczas zdarzenia w Witulinie najechał na jadącego w tym samym kierunku cyklistę. Okazuje się, że młodzieniec zaledwie od trzech miesięcy ma prawo jazdy. – Za rażące naruszenie przepisów i stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało mu ono zatrzymane. Skierowano także przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.

Zdarzenie nie przeszło bez echa. 51-letni cyklista przewieziony został do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne, a całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę do wsiadających za kierownicę. – Pamiętajmy, że w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego – przypomina rzecznik.

(jd)

 

Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe