Festyn pod żaglami na Jeziorkach [GALERIA]

  • 16.08.2017, 12:36 (aktualizacja 17.08.2017 11:40)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Festyn pod żaglami na Jeziorkach [GALERIA]

Akcja oddawania krwi, wspólna zabawa i przede wszystkim przestrzeganie, jakie zagrożenia mogą czekać osoby korzystające z wypoczynku nad wodą. To główne punkty festynu żeglarskiego, który po raz kolejny zorganizowało Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa Stanica na Międzyrzeckich Jeziorkach.

Festyn odbył się 12 sierpnia. W imprezie zorganizowanej na międzyrzeckiej żwirowni licznie stawili się mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego i okolic. Podstawowym celem przyświecającym organizacji festynu jest bezpieczeństwo nad wodą. – Przygotowaliśmy pokazy ratownictwa na wodzie. Chcemy poprzez dzisiejszą imprezę przekazać osobom spędzającym czas nad wodą, jakie są fajne aspekty takiego wypoczynku, ale również zagrożenia. Jak pomóc drugiej osobie, żeby nie zrobiła nam krzywdy, a akcja była sensowna i poukładana. Chcemy pokazywać, że ten sport może być bezpieczny pod warunkiem, że osoby użytkujące akwen są trzeźwe i korzystają z tej rekreacji świadomie – mówi Leszek Szczerbicki, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Żeglarstwa Stanica w Międzyrzecu Podlaskim, organizatora festynu.

Edukacja w zakresie bezpieczeństwa to jeden ze statutowych celów Stowarzyszenia, które prowadzi działalność na Międzyrzeckich Jeziorkach i jest jedynym na ścianie wschodnie ośrodkiem, który szkoli w żeglarstwie i sportach motorowodnych. – Działalność szkoleniowa jest dla nas priorytetowa. Druga część to oczywiście działalność wypoczynkowa i wypożyczanie sprzętu wodnego. Pierwszy raz w tym roku do dyspozycji osób odwiedzających Stanicę mamy kąpielisko, które zabezpieczają nam ratownicy z OSP Stołpno. Miejsce jest ogólnodostępne – dodaje Szczerbicki.

Organizatorzy festynu przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Odbyły się pokazy ratownictwa wodnego, gry, konkursy, zabawy. A czas uczestnikom festynu umiliły szanty i występy zespołów Kartel i Luz Band. W trakcie imprezy tradycyjnie prowadzona była akcja zbiórki krwi, koordynowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Partnerami festynu byli: OSP Stołpno i Międzyrzeckie Stowarzyszenie Motocyklowe.

Monika Pawluk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe