Biała Podlaska: Krucza i Kleeberga utwardzone

  • 16.08.2017, 13:44
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Krucza i Kleeberga utwardzone

Ulica Krucza w całości pokryta jest już asfaltem. Inwestycję realizowano etapami, a na początku sierpnia dopełniono wszelkich formalności.

Drugi etap budowy ulicy Kruczej za nami. – Powstało 600 metrów asfaltu wraz z kanalizacją, zjazdami, chodnikiem oraz ścieżką rowerową. Inwestycja kosztowała blisko 2,5 mln zł. Połowę tej kwoty dołożył Urząd Wojewódzki z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 – informuje Michał Trantau, rzecznik prasowy prezydenta.

Wykonaniem prac zajęło się konsorcjum firm: PRD, Trasa i Tredrom. W ubiegłym roku położono nawierzchnię na odcinku od skrzyżowania z ulicą Podleśną do skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2 mln zł.

Prezydent ma jeszcze inne plany związane z tą częścią miasta. Chodzi o przedłużenie ścieżki rowerowej do ulicy Lubelskiej oraz Podleśnej.

To niejedyna zakończona w ostatnim czasie inwestycja. Na stronie UM opublikowany został film z otwarcia niewielkiej uliczki Kleeberga, która łączy ulicę Warszawską z osiedlem domów jednorodzinnych. Inwestycja kosztowała miasto 60 tys. zł, a potrzebę jej wykonania zgłaszał prezydentowi radny Stanisław Nikołajczuk. Choć jest to niewielka inwestycja, magistrat uważa, że i tak jest niezwykle ważna dla mieszkańców. Bialczanie będą mogli suchą nogą przejść do kościoła czy po zakupy.

(jd)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe