Wakacyjne zabawy babć w Misiach

  • 22.08.2017, 12:00 (aktualizacja 22.08.2017 12:58)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Wakacyjne zabawy babć w Misiach
W zabawach na świeżym powietrzu, w które grali jeszcze nasze babcie i dziadkowie, mieli okazję uczestniczyć najmłodsi mieszkańcy gminy. Przez tydzień uczęszczały na wakacyjne warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjazne Misie.

Zajęcia realizowane były w ramach projektu pod hasłem "Wakacyjne zabawy naszych babć, mam i dzieci" przez Stowarzyszenie Przyjazne Misie, którego prezesem jest Małgorzata Matejek. Głównym celem przedsięwzięcia była integracja środowiska gminy i zachęcenie mieszkańców do podjęcia aktywności fizycznej. Zabawy na świeżym powietrzu były alternatywą dla spędzania czasu przed telewizorem i komputerem.

"Wakacyjne zabawy" przeprowadzili wolontariusze stowarzyszenia i animatorzy GOK-u. Program zajęć był zaplanowany w taki sposób, aby mogły w nich uczestniczyć osoby w każdym wieku i z różnymi umiejętnościami czy zainteresowaniami. Były m.in. warsztaty kulinarne, zajęcia plastyczne, szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, gry i zabawy.

Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Codziennie brało w nim udział 34 dzieci. Na zaproszenie stowarzyszenia Misie, odwiedzili ich strażacy z OSP Stołpno. Przygotowali grę terenową, w trakcie której dzieci zdobyły umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Ostatni dzień projektu uświetniło integracyjne ognisko oraz wręczanie pamiątkowych nagród dla uczestników

Projekt objął patronatem wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, a partnerem projektu był Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

(mp)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe