Sportowo i ekstremalnie na Międzyrzeckich Jeziorkach [GALERIA]

  • 29.08.2017, 09:57 (aktualizacja 30.08.2017 15:56)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Sportowo i ekstremalnie na Międzyrzeckich Jeziorkach [GALERIA]

Upał, piach, woda i liczne przeszkody niestraszne były uczestników II Ekstremalnego Biegu Międzyrzeckich Jeziorek. Rozegrano tam również III Otwarte Mistrzostwa MTB o Puchar Burmistrza Miasta.

Ekstremalny Bieg w sobotę 26 sierpnia po raz drugi odbył się na Międzyrzeckich Jeziorkach. Na starcie stawiło się ponad pięćdziesięciu uczestników, mężczyzn i kobiet. Biegacze przybyli z Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Wisznic, Łosic, a nawet z Łukowa, Siedlec, Otwocka czy Warszawy.

Specyfiką biegu są ekstremalne przeszkody, z którymi na liczącej 5 kilometrów trasie muszą poradzić sobie zawodnicy. Zadanie nie jest proste, bo oprócz lejącego się z nieba skwaru i własnych słabości, w drodze do mety biegacze musieli przedrzeć się przez nadbrzeżne gęstwiny, przepłynąć, wspinać się, a nawet czołgać się po ziemi.

Organizatorami ekstremalnych zmagań na Międzyrzeckich Jeziorkach byli: firma Time2go, MOSiR w Międzyrzecu Podlaskim, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe.

W tym samym dniu na terenie Jeziorek odbyły się Otwarte Mistrzostwa MTB o Puchar Burmistrza Miasta. To już trzeci raz zawodnicy ścigali się na rowerach wokół Międzyrzeckich Jeziorek. Na starcie pojawiło się 40 zawodników. Zawody podzielono na kategorie kobiet i mężczyzn, a także wiekowe. Juniorzy mieli do pokonania dwa okrążenia, a starsi uczestnicy – cztery rundy. Każde z okrążeń liczyło około 6 km.

Wśród kobiet niepokonana była zawodniczka MTB Huragan Międzyrzec Podlaski Jolanta Myć. Kategorię junior wygrał Aleksander Tusz również przedstawiciel międzyrzeckiego klubu. W kategorii elita najlepszy był Michał Kamiński z Białej Podlaskiej, reprezentujący klub Go Sport AK-Sped Team. Michał był też pierwszy w rywalizacji open. Kategorię masters wygrał Wiesław Wójtowicz z Azart Peleton Chełm. Jak podsumowują organizatorzy, trasa była dość szybka, ale i techniczna, dając zawodnikom możliwość wykazania się mocą i umiejętnościami wyczynowej jazdy na rowerach.

Monika Pawluk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (78)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Redakcja
Redakcja 7.09.2017, 09:25
Galeria już jest
Huragan
Huragan 2.09.2017, 13:06
Poprosimy o zdjecia wyscigu mtb

Pozostałe