Nauka zawodu w Hiszpanii

  • 30.08.2017, 08:27 (aktualizacja 31.08.2017 12:12)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Nauka zawodu w Hiszpanii
W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy realizowany jest projekt "Od stażu do angażu". Efektem jest wyjazd młodzieży do Hiszpanii, który jest szansą na poznanie zagranicznych standardów pracy.

W tej chwili 18 uczestników, kształcących się w zawodzie kucharza, cukiernika i mechanika pojazdów samochodowych, odbywa dwutygodniowy staż w przedsiębiorstwach w miejscowości Ubeda w Hiszpanii. Mają możliwość poznania zagranicznych standardów technologicznych i jakościowych pracy, a także nowoczesnego wyposażenia stanowiska pracy.

– Głównym celem projektu jest wsparcie uczniów w nauce danego zawodu, poznanie języka branżowego, organizacji pracy w zakładach na terenie Hiszpanii, jak również kultury, tradycji i zwyczajów kraju przyjmującego – mówi Katarzyna Bancarzewska, koordynator projektu. Doświadczenie nabyte podczas wyjazdu zostanie potwierdzone certyfikatem oraz dokumentem Europass-Mobilność, który jest ważną formą polecenia zawodowego.

W trakcie wyjazdu młodzież doskonali też język hiszpański i zwiedza malownicze zakątki tego kraju. Przed wyjazdem młodzież brała udział we wsparciu pedagogicznym i kulturowym, a także w 60-godzinnym kursie języka hiszpańskiego, który obejmował słownictwo branżowe. – To już drugi projekt całkowicie bezpłatnych staży zagranicznych. Dzięki temu kolejna grupa ma możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego poza granicami kraju – dodaje Bancarzewska.

Do Hiszpanii z młodzieżą udały się Aneta Zajączkowska i Joanna Romaniuk, wychowawcy ECKiW OHP w Roskoszy, by nadzorować prawidłowość staży oraz bezpieczeństwo młodzieży.

(mm)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe