Wznowiono śledztwo w sprawie stadniny

Wznowiono śledztwo w sprawie stadniny
Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w zarządzaniu Stadniną Koni w Janowie Podlaskim trwa. Kilka tygodni temu prokuratora zapewniała o umorzeniu, jednak prokurator generalny zdecydował się na przedłużenie śledztwa, by wyjaśnić dodatkowe okoliczności.

Jeszcze kilka tygodni prowadzący śledztwo prokurator nie chciał już przedłużać śledztwa. Nikomu nie przedstawiono zarzutów i nie sporządzono aktu oskarżenia. Kwestią czasu było pisemne uzasadnienie decyzji o umorzeniu. Sytuacja się jednak zmieniła i merytoryczna decyzja kończąca postępowania nie została wydana.

 

– Dostrzeżono potrzebę wyjaśnienia dodatkowych okoliczności związanych z podażą na rynku usług organizacji pokazów branżowych – informuje Waldemar Moncarzewski, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Uwzględniając wniosek Prokuratury Regionalnej, prokurator krajowy zdecydował się przedłużyć śledztwo do 9 lutego 2018 r. Chodzi m.in. o zbadanie, czy na rynku były inne oferty dotyczące organizowania aukcji w Janowie Podlaskim i czy ich oferta mogła być konkurencyjna.

 

 

 

 

 

Maciej Maciejuk

Więcej na ten temat w elektronicznym i papierowym wydaniu Słowa

Maciej Maciejuk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe