Wspólnie maszerowali po zdrowie

  • 9.09.2017, 15:28
  • Polub nas na Facebooku
Wspólnie maszerowali po zdrowie
Biała Podlaska znalazła się na mapie Akademii Zdrowia Santandera, w ramach której organizowane były bezpłatne treningi nordic walking. Wzięło w nich udział blisko 600 osób.

W ramach tegorocznej edycji Akademii Zdrowia Santandera w bezpłatnych treningach nordic walking w całym kraju wzięło udział 5,6 tys. osób, które wspólnie pokonały ponad 28 tys. kilometrów. Zajęcia odbywały się co tydzień, a ich uczestnicy to zarówno amatorzy, dla których było to pierwsze podejście do maszerowania z kijkami, jak i osoby zaawansowane. Każdy zainteresowany mógł skorzystać z bezpłatnych konsultacji z trenerami. Organizatorzy zapewniali też niezbędny sprzęt.

W Białej Podlaskiej uczestnicy treningów przeszli wspólnie 2,9 tys. km. Łącznie w zajęciach prowadzonych przez Piotra Wetoszkę z Polskiej Federacji Nordic Walking wzięło udział 575 osób. Średnio na jednym spotkaniu obecnych było 34 pasjonatów nordic walking.

Czy trzeba mieć specjalne predyspozycje, by uprawiać nordic walking? Okazuje się, że niekoniecznie. – Maszerowanie z kijkami to dyscyplina sportu przyjazna dla każdego. Trzeba jednak pamiętać, że choć technika chodzenia na pozór wydaje się łatwa, to pierwsze kroki warto stawiać pod okiem trenera, który skoryguje nasze błędy – mówi Edyta Kędzierska z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santandera. Okazje do konsultacji z instruktorem były właśnie w każde wtorkowe popołudnie, podczas bezpłatnych treningów nordic walking w ramach Akademii Zdrowia Santandera.

 Uroczyste zakończenie tegorocznej edycji akcji odbędzie się podczas finału 23 września w Parku Południowym we Wrocławiu. Mogą wziąć w nim udział uczestnicy zajęć z całego kraju. Tego dnia odbędą się zawody nordic walking na dystansach 5 oraz 10 km dla osób dorosłych, 2,5 km dla dzieci do lat 13 oraz bieg przełajowy na 10 km. Udział w imprezie zapowiedzieli ambasadorowie akcji Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe