W najnowszym numerze "Słowa"

  • 11.09.2017, 20:30 (aktualizacja 11.09.2017 20:58)
  • www.slowopodlasia.pl
W najnowszym numerze "Słowa"

>>  – Naszego Karola potraktowano jak śmiecia, jakby nie zasługiwał na pomoc – denerwuje się Sławomir Puczko. Jego 19-letni syn trafił na izbę przyjęć bialskiego szpitala. Przeprowadzone badania wykazały w organizmie chłopaka obecność środków odurzających. Lekarz dyżurujący zdecydował o wypisaniu go do domu. Kilka godzin później Karol zmarł. Naczelna Izba Lekarska sprawdza, czy lekarz dołożył wszelkiej staranności w diagnostyce i leczeniu.

>> Wody z wodociągu w całej gminie Kąkolewnica w ogóle nie wolno używać. Nie nadaje się ani do picia, ani do przyrządzania posiłków, ani do mycia, ani do użytku w gospodarstwie. W sieci wykryto bakterie E. coli. Pierwsze już pod koniec sierpnia. Całkowity zakaz użytkowania wody do mieszkańców dotarł dopiero w ostatni weekend, wówczas został wydany.

>> GORĄCY TEMAT: Bialczanin, który całe zawodowe życie pracował w milicji, zajmując się utrzymywaniem łączności bezprzewodowej, otrzymał niedawno decyzję, że jego emerytura zmniejszy się o blisko 600 zł. To efekt ustawy dezubekizacyjnej, którą wprowadził rząd PiS. Decyzje zmniejszające emerytury dostali też inni emerytowani funkcjonariusze, którzy, jak zapewniają, nie mieli żadnej zawodowej styczności z SB.

>> Podczas inauguracji roku szkolnego prezydent Dariusz Stefaniuk zapowiedział podwyżki dla pracowników niepedagogicznych w bialskich szkołach. Od października na ich konta mają wpłynąć większe sumy. Jak dużo większe?

>> Zakończył się proces Marka Treli przeciwko Stadninie Koni w Janowie Podlaskim. Były prezes Stadniny domagał się odszkodowania w wysokości 3-miesięcznych zarobków za niezgodne z prawem rozwiązaniem stosunku pracy. Wcześniej złożony pozew obejmował też przywrócenie do pracy, ale później Trela nie chciał już wracać do Stadniny. Niestety Trela przegrał.

Czytaj w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" od wtorku 12 września!

www.slowopodlasia.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe