Międzyrzec Podlaski: Poszukiwani wolontariusze Szlachetnej Paczki

  • 12.09.2017, 10:20 (aktualizacja 13.09.2017 11:27)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Międzyrzec Podlaski: Poszukiwani wolontariusze Szlachetnej Paczki
W tym roku już po raz piąty w Międzyrzecu, a po raz siedemnasty w Polsce rusza akcja Szlachetna Paczka. Jest to program pomocy rodzinom oraz osobom starszym i samotnym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Poszukiwani są wolontariusze, którzy wesprą akcję.

W Szlachetnej Paczce wolontariusz, tzw. Super W, dociera do rodzin oraz osób starszych i samotnych, które znalazły się w trudnej sytuacji. Poprzez spotkania z rodziną określa, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich najlepszą pomocą, dającą impuls do zmiany.

Jak przekonują koordynatorzy akcji, osoby angażujące się w wolontariat pomagają innym, ale również zdobywają cenione na rynku pracy doświadczenie, nabywając kompetencje społeczno-biznesowe i umiejętności komunikacyjne.

Szlachetna Paczka to dobrze zorganizowany, skuteczny wolontariat. – Spotkasz tutaj osoby o podobnych wartościach, które chcą mieć wpływ na otoczenie. Wspólnie zaangażujecie się, przeżyjecie wzruszające spotkania z potrzebującymi i sprawicie, że ich świat będzie piękniejszy – zachęca Bartłomiej Pawłowicz, lider Rejonu Międzyrzec Podlaski i okolice.

Szlachetna Paczka to program, w którym wolontariusze docierają do osób i rodzin żyjących w trudnej – niezawinionej ‒ sytuacji. Ciężka sytuacja to nie tylko ubóstwo materialne, lecz także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, brak odpowiedniej edukacji.

– Lubisz pomagać? Chcesz zdobyć nowy krąg znajomych? Chcesz rozwinąć swoje kompetencje? Dołącz do Drużyny SuperW! Czekamy właśnie na ciebie – zachęca Pawłowicz.

Zgłosić chęć udziału w akcji można poprzez stronę internetową: www.superw.pl.

(mp)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe