Pięć lat Festiwalu Biegów Wrota Wolności [GALERIA]

  • 12.09.2017, 14:01 (aktualizacja 12.09.2017 14:13)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Pięć lat Festiwalu Biegów Wrota Wolności [GALERIA]

Tradycja biegów Wrota Wolności sięga 2013 roku. Zapowiadając wydarzenie, organizatorzy zapewniali, że tegoroczna edycja odbędzie się bez względu na pogodę. Całe szczęście uczestnicy nie mieli się o co martwic, bo ta im szczególnie sprzyjała. W niedzielę 10 września na mecie przy Prochowni w Kobylanach gotowych do startu stanęło 180 biegaczy.

Impreza swoją nazwę czerpie od pomnika, który stanął w Kobylanach w 2009 roku na cześć  przemian, jakie doprowadziły do jednoczenia Europy i upadku komunizmu. – Chcieliśmy, żeby ten pomnik, będący ważnym symbolem, niósł za sobą cykliczne wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym – mówi Dorota Szelest, dyrektor Gminnego Centrum Kultury.

Piąta edycja Letniego Festiwalu Biegów Wrota Wolności wyróżniała się bogatym programem. Młodzież i dorośli mogli wziąć udział w ośmiu kategoriach. Przewidziano w nim również biegi przedszkolaka na 100 i 200 metrów. Do stałej formuły zawodów wprowadzono novum - bieg 50+.

– Zaczęło się od trzech kategorii biegów na dłuższych dystansach: 3,333 km i 10 km. Później wprowadziliśmy biegi dla najmłodszych i zauważyliśmy, że wywołują one największe zaangażowanie wśród mieszkańców naszej gminy. W tym roku pojawił się dodatkowo bieg dla seniorów, którzy wcześniej zmagali się w biegu konkurując z dużo młodszymi biegaczami. Teraz mogą startować na krótszym dystansie. W tegorocznej edycji niewielu chętnych odważyło się wziąć udział w tej kategorii, dlatego w przyszłym roku planujemy obniżyć wiek do 40+ – wyjaśnia Szelest.

Dyrektor dodaje, że wydarzenie jest organizowane również po to, żeby integrować lokalną społeczność.

Pełną relację oraz listę laureatów podajemy w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 37

(sb)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (85)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe