Czy Podlaska doczeka się 80 metrów?

  • 21.09.2017, 11:09 (aktualizacja 21.09.2017 10:47)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Czy Podlaska doczeka się 80 metrów? J. Danielewicz
Ulica Podlaska ma już nową nawierzchnię. Choć inwestycja była długo wyczekiwana i na jej rzecz lobbowano na radach miasta i powiatu, zadowolenie nie jest zupełne. Pełnię szczęścia mieszkańcom odbiera około 80-metrowy odcinek, który nie został zrobiony, a prowadzi do bramy cmentarza.

Podlaska jest ulicą powiatową. Starostwo, myśląc o remoncie tej drogi już kilka lat wcześniej, chciało ją realizować z dotacją z programów państwowych. Nie było jednak wówczas porozumienia z władzami miasta, które uważały, że priorytetem jest remont ul. Warszawskiej, również powiatowej.

Powiat do współpracy przy inwestycjach drogowych na terenie miasta miał w pewnym momencie orędownika w gminie Radzyń Podlaski. – Chcieliśmy podejść do sprawy kompleksowo i ubiegać się o pieniądze na ciąg od Sitkowskiego, Zbulitowską, przez Męczenników Podlaskich i Podlaską, aż do drogi w Ustrzeszy. Chcieliśmy stworzyć dla tego projektu porozumienie trzech powiatów, z których każdy miałby interes w finansowym partycypowaniu w przedsięwzięciu. Taki projekt naszym zdaniem miał duże szanse w ubieganiu się o dofinansowanie z programu krajowego przebudowy dróg – tłumaczy Lucjan Kotwica, starosta radzyński.

Ale problem z Podlaską, oprócz tego, że zmodernizowany został tak naprawdę jej środkowy fragment, jest jeszcze bardziej skomplikowany. Nowej nawierzchni nie ma na około 80-metrowym odcinku, który prowadzi do bramy cmentarza. Okazuje się, że ten odcinek nie należy ani do powiatu, ani do miasta. – Jak się dowiedziałam, ten fragment ulicy należy do Skarbu Państwa, zarządza nim Starostwo Powiatowe, a administruje miasto – wyjaśnia zawiłości własnościowe Anna Wasak, asystent burmistrza ds. komunikacji.

W sprawie tego odcinka determinacją wykazali się więc mieszkańcy ulicy.

Joanna Danielewicz

Więcej w papierowym wydaniu Słowa nr 38

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe