Czy mieszkańcy ulicy Matejki doczekają się lepszej drogi?

  • 2.10.2017, 09:51 (aktualizacja 02.10.2017 10:01)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Czy mieszkańcy ulicy Matejki doczekają się lepszej drogi?

Mieszkańcy ulicy Matejki od lat bezskutecznie proszą władze miasta o poprawę stanu drogi. Pokrywa ją mocno uszkodzona trylinka, a chodnik dodatkowo jest zniszczony przez korzenie drzew. – Sąsiadka złamała tu nogę – mówi jedna z kobiet.

Ulica Matejki jest jedną z niewielu na osiedlu Glinki, która nie ma jeszcze asfaltu, a poruszanie się nią to dla mieszkańców istny koszmar. Odwiedziliśmy ich pewnego pochmurnego popołudnia.

– Jesteśmy starszymi ludźmi, przewracamy się tu. Zimą ani nie można tu odgarnąć śniegu, ani przejść. A jak jest ślisko, to trzymamy się płotu. Dla nas dobrze by było, żeby chociaż chodnik z jednej strony nam zrobili – podkreśla Leokadia Romaniuk. Mieszka na ulicy Matejki od wielu lat.

Na obietnicach się kończy

Mieszkańcy próbowali zainteresować sprawą władze miasta, i to nie tylko tej kadencji. – Prosiliśmy Urząd Miasta, żeby coś w tej sprawie zrobił, ale ciągle słyszeliśmy, że nie ma pieniędzy. I tak od kilku lat. Nawet zbieraliśmy podpisy – podkreśla Danuta Karwan. Zygmunt Romaniuk, który od czterech lat składa w magistracie podanie o poprawę nawierzchni ulicy Matejki, dodaje: – Pod koniec kadencji Andrzeja Czapskiego ta droga była obiecywana. Nawet było to w programie. Cóż, wybory rządzą się swoimi prawami...

Mieszkańcy wspominają, że włożyli wiele siły, by droga była w jak najlepszym stanie. – W 1974 roku położyli tu kanalizację i gaz. Za każdym razem ta ulica była kopana. Sami to naprawialiśmy. Nawet my, kobiety, sypałyśmy piach, bo nie było komu – wspomina Karwan.

Magistrat: Nie tylko ta ulica jest do naprawy

Zapytaliśmy władze miasta, czy znają problem mieszkańców ulicy Matejki i czy planowane jest naprawienie drogi i chodnika. Rzecznik prezydenta zwraca uwagę, że nie tylko ulica Matejki wymaga naprawy. – Część utwardzonych ulic w naszym mieście nie jest w najlepszej kondycji. Nie jesteśmy w stanie wykonać wszystkich potrzebnych inwestycji jednocześnie. W mieście mamy jeszcze wiele ulic gruntowych, które sukcesywnie asfaltujemy – przekonuje Michał Trantau.

Przypomnijmy, że w podobnym stanie jak ulica Matejki była ulica Żwirki i Wigury, gdzie starą i wysłużoną trylinkę zastąpiła nakładka asfaltowa. Mieszkańcy cieszą się dobrą jakością drogi, której oficjalny odbiór przez władze miasta i wykonawców miał miejsce 26 września.

Co więc z ulicą, o której naprawę od wielu lat zabiegają mieszkańcy? – Nie zapominamy o ulicy Matejki. W przyszłym roku postaramy się naprawić chodnik. Jednak należy tutaj szukać kompleksowego rozwiązania – uważa rzecznik. I podpowiada, by mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. – Gorąco namawiamy ich do wzięcia udziału w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego, dzięki któremu mogliby wykonać zupełnie nowy chodnik na swojej ulicy. 

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, 3 października

Justyna Dragan

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe