Siedziba WTZ w Konstantynowie zyska nowy blask

  • 6.10.2017, 09:38 (aktualizacja 06.10.2017 09:44)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Siedziba WTZ w Konstantynowie zyska nowy blask

Całkiem możliwe, że wkrótce budynek dawnej cerkwi unickiej w Konstantynowie zostanie w pełni zrewitalizowany. Obecnie mieści się tam siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej, jednak wykorzystywany jest jedynie parter.

W 2004 roku budynek został opuszczony przez szkołę, która tam funkcjonowała. Później działało tam jedynie Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie, ale nie zagościło tam długo, bo zdecydowano się na przeniesienie siedziby do Białej Podlaskiej. Od 27 grudnia 2013 roku są tutaj Warsztaty Terapii Zajęciowej 

Na etapie analizy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego okazało się, że można znaleźć dodatkowe źródło dofinansowania, by zmodernizować siedzibę i dokonać kompleksowej konserwacji obiektu. – Złożyliśmy dokumentacje konkursową, a w tej chwili trwa ocena merytoryczna. Wszystko wskazuje na to, że otrzymamy dodatkowe środki, gdyż nie ma wielu uwag do projektu. Pod koniec roku powinniśmy podpisać umowę – mówi Romuald Murawski, wójt gminy Konstantynów

Cerkiew Opieki Matki Boskiej w Konstantynowie została wzniesiona w 1833 roku. W 1919 roku pomimo obecności ludności prawosławnej w Konstantynowie, budynek został przejęty przez kościół katolicki. Nowi właściciele przekazali obiekt gminie z przeznaczeniem na siedmioklasową szkołę.
 
 Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, 10 października

 

Maciej Maciejuk

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe