Czy randki w ciemno są jeszcze praktykowane?

  • 6.10.2017, 12:49 (aktualizacja 06.10.2017 13:00)
  • Artykuł partnera
Czy randki w ciemno są jeszcze praktykowane?
Przez setki lat, w różnych kulturach, praktykowano randki w ciemno. Prawdę mówiąc, nadal można się spotkać z taką metodą zapoznawania par ze sobą w obecnych czasach i nie jest to nic dziwnego. Dlaczego więc, niektórych dziwi ten sposób łączenia się w małżeństwa? Przecież każdy partner był kiedyś dla nas nieznaną osobą. A być może spotkania w ciemno są korzystniejsze dla jednej i drugiej strony? Bez oczekiwań i wyrobionej z góry opinii?

O łączeniu się w pary powstało wiele książek, jak i badań. Każde z nich sugeruje, że liczy się pierwszy kontakt, który nie powinien być w żaden sposób zakłócony komunikatami z zewnątrz. Co to oznacza? Jeżeli spotykamy się z kimś znajomym lub idziemy na aranżowaną randkę przez naszych znajomych, otrzymujemy dużo informacji o drugiej osobie. Jak wygląda, co lubi, czym się zajmuje oraz inne, ciekawe dane. W ten sposób układamy sobie w głowie pewien wizerunek, błędny lub nie - to pokaże czas i z różnym nastawieniem idziemy na spotkanie. Nastawienie może być pozytywne, bo ktoś stworzy wizerunek pozytywny, mówiąc tylko zalety danej osoby, albo w drugą stronę. Czy wiecie, jak ciężko później zmienić opinię? No właśnie!

Randki w ciemno w ekspresowym tempie

Drugą sprawą to samo spotkanie. Umawiając się już na randkę w ciemno, musimy liczyć się z tym, że spędzimy z drugą osobą bardzo dużo czasu. Najczęściej jest to kawiarnia, restauracja. Zanim podany zostanie obiad / kolacja, minie pół godziny, w której mogą skończyć się tematy lub rozmowa nie będzie się po prostu kleić. Jak w kulturalny sposób uciec z takiego spotkania? Sprawa nie wygląda zbyt optymistycznie, prawda?

Dlatego też innym rozwiązaniem są organizowan spotkania "szybkiej randki". Zapewne mogliście się zapoznać z taką formułą na zagranicznych filmach, w życiu niewiele się to różni. Speed-dates.pl to nic innego, jak szybkie spotkania z wieloma osobami w jeden dzień, w jednym miejscu. Single zazwyczaj spotykają się w jakimś klubie, kobiety siedzą przy stolikach, a mężczyźni chodzą od jednego do drugiego. Pary mają dokłdnie 15 minut czasu na rozmowę. Mogą mówić o wszystkim - planach na przyszłość, pracy, hobby, podróżach, marzeniach. Tak, aby przez ten kwadrans stwierdzić, czy druga osoba jest na tyle interesująca, że warto skusić sę na kolejne spotkanie.

Przełam się - speed dates to też sposób na nowe znajomości

Podczas takich szybkich randek, można poznać wiele interesujących osób. Jak wiadomo, jest spora szansa na znajomości, które może nie będą prowadzić do ślubu, ale nawiązania nowych kontaktów, rozszerzenia grona przyjaciół. Nie zawsze tego typu eventy należy traktować dosłownie, czasami może to byc po prostu świetna zabawa, bez oczekiwań i planów na przyszłość.

Sprawdź, czy w Twoim mieście są organizowane szybkie randki i dla samej ciekawości, sprawdź jak to wygląda w praktyce. Gwarantujemy, że będziesz się przy tym świetnie bawić!

Artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe