Rynek w Radzyniu Podlaskim wypadł z rejestru ulic

  • 8.10.2017, 10:56 (aktualizacja 08.10.2017 11:01)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Rynek w Radzyniu Podlaskim wypadł z rejestru ulic

Ulica Rynek będzie teraz placem. Tak postanowili radni, a decyzja zapadła w trybie nadzwyczajnym. Miasto musiało do końca września wykreślić rynek z ewidencji ulic.

Zmiana statusu części centrum Radzynia ma pomóc w pozyskaniu pieniędzy na rewitalizację – tak władze miasta tłumaczą decyzję o odebraniu ul. Rynek kategorii drogi gminnej. Żeby to się odbyło zgodnie z prawem i w odpowiednim terminie, dla podjęcia uchwały zwołano pod koniec września sesję nadzwyczajną.

Okazało się bowiem, że miasto uzyska wyższą liczbę punktów dla wniosku dotyczącego dofinansowania rewitalizacji pałacu i rynku, jeśli ul. Rynek będzie placem. – Uchwała musi wejść w życie przed złożeniem wniosku, a dodatkowo musi zostać przyjęta do końca trzeciego kwartału – wyjaśniał radnym wiceburmistrz Tomasz Stephan. – Żeby terminy nam nie uciekły, musieliśmy właśnie zwołać sesję w trybie nadzwyczajnym.

Naczelnik wydziału gospodarczego Jan Gryczon przyznaje, że decyzja o wykluczeniu rynku z rejestru ulic zapadła, gdy firma obsługująca miasto w zakresie tworzenia wniosków o dofinansowanie unijne stwierdziła, że więcej punktów dostanie plac, nie ulica. Jednocześnie urzędnicy podkreślają, że na placu Rynek parkowanie samochodów nadal będzie możliwe, tak jak do tej pory. – To jedynie zmiana administracyjna – zaznacza wiceburmistrz.

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, 10 października

Joanna Danielewicz

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe