Wystrzelali z łuku puchary i medal

  • 8.10.2017, 11:13 (aktualizacja 08.10.2017 11:16)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Wystrzelali z łuku puchary i medal

Pogoda niestraszna była uczestnikom IX Tatarskiego Turnieju Łuczniczego. 24 września zorganizowano go w Muzeum Wsi Podlaskiej w Studziance.

Mimo deszczowej pogody w zawodach wzięło udział blisko 30 zawodników i zawodniczek. Po przeprowadzonym treningu uczestnicy ogrzali się przy ognisku przygotowanym przez właścicieli muzeum. Potem przyszedł czas na rozpoczęcie rywalizacji w poszczególnych grupach. Zawodnicy do lat 11 strzelali z 15 metrów do słomianej tarczy stojąc oraz z kolana. Wśród chłopców wygrał Mikołaj Wysocki ze Studzianki, który zgromadził 40 punktów. Drugie miejsce zajął Mateusz Arseniuk z Ortela Królewskiego uzyskując 32 punkty, a trzecie Adrian Niedźwiedź ze Studzianki z 29 punktami. Nagrodę fair play otrzymał Tomasz Bańkowski z Łomaz. W grupie dziewcząt najlepsza okazała się Zuzanna Wysocka przed Wiktorią Kowaleńko (obie ze Studzianki) i Marysią Kwiatkowską z Białej Podlaskiej.

W kategorii 12-15 lat strzelano już z 20 metrów. Po pierwszej rundzie największą liczbę punktów (po 39) zdobyli Bartosz Kur z Łomaz i Sebastian Rozwadowski ze Studzianki. W drugiej rundzie strzelania z kolana lepszy okazał się Sebastian Rozwadowski. Drugie miejsce zajął Bartosz Kur, a na trzecie awansował z szóstego Dawid Wysocki ze Studzianki. Wśród kobiet wygrała Klaudia Mackiewicz ze Studzianki, która zapewniła sobie zwycięstwo w ostatnim strzale drugiej rundy. Na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Arseniuk z Ortela Królewskiego, trzecia była Alicja Klimiuk ze Studzianki, a czwarta Renata Bańkowska z Łomaz.

– Najwięcej zawodników, jak co roku, rywalizowało w kategorii open. W drodze eliminacji do drugiej rundy przeszła najlepsza dwunastka, w której zdecydowanie prowadził dziewięcioletni Szymon Arseniuk z Ortela Królewskiego. Następnie po strzelaniu z kolana w odległości 25 metrów w walce zostało pięciu zawodników z najlepszymi wynikami – relacjonuje Łukasz Węda, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka i pomysłodawca turnieju.

W trzeciej rundzie w strzelaniu w wersji 3D najlepszy okazał się Szymon Arseniuk, który został najmłodszym zwycięzcą tego turnieju w dziewięcioletniej historii. Drugą lokatę zajął Bartosz Kur, trzeci był Sebastian Rozwadowski, a czwarty Dawid Wysocki.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i statuetki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale. Turniej dofinansował Urząd Gminy Łomazy.

Justyna Dragan

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe