Międzyrzec Podlaski: Ścieżka rowerowa połączy miasto z gminą

  • 9.10.2017, 09:58 (aktualizacja 09.10.2017 10:01)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Międzyrzec Podlaski: Ścieżka rowerowa połączy miasto z gminą

Pod koniec września rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Brzeskiej. Będzie to kontynuacja istniejącej już wzdłuż ul. Brzeskiej drogi rowerowej. Obecnie kończy się ona przy ul. Modrzewiowej. W ramach prowadzonej inwestycji powstanie 671 metrów ścieżki w kierunku ul. Rudnickiej w miejscowości Wysokie.

Nowa droga rowerowa będzie miała 2,5 m szerokości, a w jej obrębie powstaną dwie zatoki autobusowe z dojściami do przystanku, zjazdy do posesji, a także przejście dla pieszych ze znakiem aktywnym. Inwestycja będzie kosztowała 760 tys. zł, z czego tylko 85 tys. zł dołoży miasto Międzyrzec. Resztę na podstawie zawartej umowy do inwestycji dołożą samorządy: województwa lubelskiego (260 tys. zł), gminy Międzyrzec Podlaski (250 tys. zł) i powiatu bialskiego (165 tys. zł).

(mp)

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe