Zdrowo i sportowo w trójce

  • 9.10.2017, 10:31 (aktualizacja 09.10.2017 10:33)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Zdrowo i sportowo w trójce

"Zdrowie moje, twoje, nasze" – pod takim hasłem 30 września w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się rodzinny festyn prozdrowotny. W ramach projektu "Bezpieczna+" odbył się Rodzinny Festyn Prozdrowotny.

W festynie wzięli udział uczniowie szkoły wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem i dziadkami oraz mieszkańcy miasta. Uroczystego otwarcia festynu dokonała Jolanta Wolanin, dyrektor ZPO nr 3.

Festyn miał na celu kształtowanie w społeczności lokalnej pozytywnych wzorców zachowań związanych z zagadnieniami zdrowia i bezpieczeństwa. Uczestnicy korzystali ze stanowisk tematycznych: rejestracji potencjalnych dawców szpiku (DKMS), punktu honorowego krwiodawstwa, pomiaru ciśnienia, badania pomiaru glukozy we krwi, szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyło się spotkanie ze strażakami, policjantami i ratownikami medycznymi. Była także możliwość obejrzenia od środka samochodów służb ratowniczych.

W czasie festynu nie zabrakło konkurencji sportowych oraz konkursów. Organizatorzy festynu zadbali również o smaczne posiłki. "Bezpieczna +" to rządowy program współfinansowany przez Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski, którego celem jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią.

(mp)

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe