Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 08:21
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Wierni tłumnie odmawiali różaniec przy granicy

Wierni tłumnie odmawiali różaniec przy granicy

Tysiące wiernych zgromadziło się 7 października w Pratulinie w ramach akcji Różaniec do Granic. To modlitwa o pokój organizowana na przygranicznych terenach w całej Polsce.

Wielka modlitwa zaplanowała została w święto Matki Bożej Różańcowej. Wierni modlili się głównie o ratunek dla Polski i świata w ciężkich czasach. Organizatorzy podkreślają, że w ten sposób można okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która wzywa do odmawiania różańca. 

– To bardzo ważna inicjatywa. Ogromne grupy ludzi przyjechały na modlitwę w różnych częściach naszej ojczyzny. Pratulin jest oblegany przez wiernych. Chodzi o łaskę jedności i to ona jest najważniejsza. Chcemy by zapanował w ojczyźnie porządek i pokój, żeby zniknęły nieporozumienia a czasami nawet nienawiść. Modlimy się również za rodziny. To też prośba o szanowanie praw ustanowionych przez Boga. Jeżeli te prawa zostaną podeptane, to wtedy zniszczona zostanie rodzina i jednocześnie społeczeństwo a później nawet ojczyzna –  mówi Kazimierz Gurda, biskup diecezji siedleckiej.  

Różaniec do Granic rozpoczął się uroczystą procesją z relikwiami Męczenników Podlaskich oraz eucharystią. Później wierni zostali rozprowadzeni do dwóch stref modlitwy: w Martyrium Pratulińskim oraz na Placu Celebry. Tam też rozpoczęła się najważniejsza część całego wydarzenia, czyli różaniec.  – Jesteśmy zatroskani o ojczyznę, Europę i cały świat. Teraz narasta chaos i niepewność. Wiele spraw i problemów zaczyna ludzi gnębić. – mówi Gabriel Janowski, którzy specjalnie przyjechał na różaniec z Warszawy.

W powiecie bialskim Różaniec do Granic odbył się jeszcze w kilku innych miejscowościach, m.in. Terespolu, Kostomłotach czy Kodniu. Różaniec do Granic jest inicjatywą osób świeckich. W ten sposób chciano uczcić 140. rocznice objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 100. rocznicę objawień fatimskich.

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, nr 41

Maciej Maciejuk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZakrześTreść komentarza: Najlepsza akademia w regionie jest w Radzyniu.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 13:55Źródło komentarza: Szymański i spółka wywalczyli finały MEAutor komentarza: PrzeKoTreść komentarza: Marszałek wspiera tych którzy się do niego zwracają z prośbą o wsparcie :) Na stadion już dał 10 mln. Da na imprezy masowe pod warunkiem, że ktoś wytrzeźwieje po bankiecie na loży vipów i napisze wniosek. Z tym może być jednak problem jak z tą prośbą o wsparcie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 13:54Źródło komentarza: Marszałek obiecał pieniądze, trzeba złożyć wniosekAutor komentarza: Ksiądz IgnacyTreść komentarza: Most powinien być nazwany imieniem wielkiego Polaka. Jednym z takich jest Świętej Pamięci Pan Generał Wojciech Jaruzelski .Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:30Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Szkoda, że marszałek na stałe nie wspiera Podlasia, tak jak słabsze od bialskiej drużyny piłkarskie. No ale w Białej rządzą jego polityczni wrogowie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:20Źródło komentarza: Marszałek obiecał pieniądze, trzeba złożyć wniosekAutor komentarza: bialszczaninTreść komentarza: To pytanie do rektora Nitychoruka, który zaraz po śmierci Bergiera doprowadził do wycofania drużyny - wizytówki uczelni z rozgrywek ligowych.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:12Źródło komentarza: Poznały rywalki
Reklama
Reklama