Wierni tłumnie odmawiali różaniec przy granicy

  • 10.10.2017, 08:55 (aktualizacja 10.10.2017 09:01)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Wierni tłumnie odmawiali różaniec przy granicy

Tysiące wiernych zgromadziło się 7 października w Pratulinie w ramach akcji Różaniec do Granic. To modlitwa o pokój organizowana na przygranicznych terenach w całej Polsce.

Wielka modlitwa zaplanowała została w święto Matki Bożej Różańcowej. Wierni modlili się głównie o ratunek dla Polski i świata w ciężkich czasach. Organizatorzy podkreślają, że w ten sposób można okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która wzywa do odmawiania różańca. 

– To bardzo ważna inicjatywa. Ogromne grupy ludzi przyjechały na modlitwę w różnych częściach naszej ojczyzny. Pratulin jest oblegany przez wiernych. Chodzi o łaskę jedności i to ona jest najważniejsza. Chcemy by zapanował w ojczyźnie porządek i pokój, żeby zniknęły nieporozumienia a czasami nawet nienawiść. Modlimy się również za rodziny. To też prośba o szanowanie praw ustanowionych przez Boga. Jeżeli te prawa zostaną podeptane, to wtedy zniszczona zostanie rodzina i jednocześnie społeczeństwo a później nawet ojczyzna –  mówi Kazimierz Gurda, biskup diecezji siedleckiej.  

Różaniec do Granic rozpoczął się uroczystą procesją z relikwiami Męczenników Podlaskich oraz eucharystią. Później wierni zostali rozprowadzeni do dwóch stref modlitwy: w Martyrium Pratulińskim oraz na Placu Celebry. Tam też rozpoczęła się najważniejsza część całego wydarzenia, czyli różaniec.  – Jesteśmy zatroskani o ojczyznę, Europę i cały świat. Teraz narasta chaos i niepewność. Wiele spraw i problemów zaczyna ludzi gnębić. – mówi Gabriel Janowski, którzy specjalnie przyjechał na różaniec z Warszawy.

W powiecie bialskim Różaniec do Granic odbył się jeszcze w kilku innych miejscowościach, m.in. Terespolu, Kostomłotach czy Kodniu. Różaniec do Granic jest inicjatywą osób świeckich. W ten sposób chciano uczcić 140. rocznice objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 100. rocznicę objawień fatimskich.

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, nr 41

Maciej Maciejuk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe