Szkoły przyjazne niepełnosprawnym uczniom

  • 10.10.2017, 10:24
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Szkoły przyjazne niepełnosprawnym uczniom

Budynki kilku szkół z gminy Międzyrzec Podlaski zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystko dzięki unijnym pieniądzom, o które wystąpił samorząd.

Na początku października władze gminy podpisały umowę o dofinansowanie w ramach unijnego projektu "Wyższa jakość kształcenia w szkołach Gminy Międzyrzec Podlaski" z programu "Infrastruktura szkolna" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie z funduszy EFRR wyniesie ponad 1 mln zł.

W ramach projektu budynki szkół z gminy Międzyrzec Podlaski dostosowane zostaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakupione i zamontowane będą w tych obiektach tzw. schodołazy. Dodatkowo w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach i Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy zostaną przeprowadzone prace dostosowujące pomieszczenia do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt przewiduje też rozbudowę sieci komputerowej w sześciu szkołach, a także zakup sprzętu i wyposażenia do pracowni informatycznych i przyrodniczych dla siedmiu szkół.

(mp)

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe