Milion na e-usługi w Międzyrzecu Podlaskim

  • 11.10.2017, 08:23
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Milion na e-usługi w Międzyrzecu Podlaskim

Załatwić sprawę w urzędzie nie wychodząc z domu będą mogli już niedługo mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego. Miasto pozyskało blisko 1 milion złotych na realizację inwestycji, w ramach której znacznie usprawniony zostanie system komputerowy urzędu i realizacja usług elektronicznych.

Pieniądze na ten cel pozyskane zostały z unijnego projektu "Partnerstwo Gmin Lubelszczyzny dla Rozwoju e-Usług". W ramach zadania zostaną zmodernizowane między innymi systemy informatyczne i wdrożony będzie portal podatkowy. Mieszkańcy skorzystają też z kilkunastu nowych usług elektronicznych.

Miasto Międzyrzec Podlaski zrealizuje go w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Lubelszczyzny i z ośmioma gminami, w tym z gminą Międzyrzec Podlaski. – Projekt warty jest ponad 1,1 mln zł, wkład własny miasta to ponad 174 tys. zł. Dzięki temu zostaną zmodernizowane systemy informatyczne i do obsługi finansowo-księgowej – mówi burmistrz Zbigniew Kot. 

Dzięki temu mieszkańcy wiele spraw będą mogli w całości załatwić drogą elektroniczną, np. opłacić podatki za pośrednictwem specjalnej platformy. Zakupiony zostanie także nowy sprzęt komputerowy oraz serwery, a nowoczesne oprogramowanie umożliwi transmisję danych finansowych pomiędzy wydziałami i jednostkami urzędu. Znacznie usprawniony zostanie też elektroniczny obieg dokumentów. Zmiany te nastąpią w 2018 i 2019 roku. 

Monika Pawluk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe