Spotkanie z niezłomnymi w Terespolu i Piszczacu

  • 11.10.2017, 10:59
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Spotkanie z niezłomnymi w Terespolu i Piszczacu

Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu przystąpiły do ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia Auschwitz Memento, polegającej na projekcji filmów, prelekcjach i promocji książek opowiadających o zapomnianych bohaterach Armii Krajowej i ofiarności mieszkańców Oświęcimia. Spotkania odbędą się w najbliższy weekend.

Wyprodukowany przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento i Projekt: Pilecki film "Niezłomni. Pod drutami Auschwitz" w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego i Bogdana Wasztyla to pełnometrażowy fabularyzowany dokument, w którym prawdziwi bohaterowie mają możliwość pokazania światu, jak wyglądało życie w cieniu Auschwitz. 

Pokaz filmu połączony ze spotkaniem autorskim i promocją książki "Niezłomni z oddziału Sosienki. Armia Krajowa wokół KL Auschwitz", odbędzie się w sobotę 14 października o godz. 18 w sali kolumnowej Urzędu Gminy w Piszczacu przy ulicy Włodawskiej 8.

Natomiast w niedzielę 15 października o godz. 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu zostaną połączone dwa projekty. Zaprezentowany zostanie film "Niezłomni pod drutami Auschwitz", po którym odbędzie się prelekcja dotycząca książki "Niezłomni z oddziału Sosienki. Armia Krajowa wokół KL Auschwitz". Program połączy się z projektem "Podróże z Pileckim", podczas którego zostanie odtworzony biograficzny dokument fabularyzowany o życiu jednej z najciekawszych postaci naszej historii, Witoldzie Pileckim, który był jednym z pierwszych organizatorów konspiracji i na ochotnika poszedł do Auschwitz, by zaświadczyć o ludobójstwie. Pokaz będzie połączony z promocją książki "Pilecki. Śladami mojego taty" – wywiadem rzeką przeprowadzonym przez doświadczonych dziennikarzy z synem Rotmistrza Andrzejem Pileckim.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe