Trzy projekty kulturalne z dofinansowaniem

  • 12.10.2017, 09:23 (aktualizacja 12.10.2017 10:03)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Trzy projekty kulturalne z dofinansowaniem

Bialskie Centrum Kultury zabiega o dofinansowanie swojej działalności, dzięki czemu możliwe jest podejmowanie kolejnych ciekawych inicjatyw. Aktualnie w realizacji są trzy zadania, a w ramach jednego z nich instytucja zyska nowe nagłośnienie.

Letnia Akademia Folkloru, która odbyła się podczas Jarmarku Michałowego, była współfinansowana z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dofinansowanie wyniosło tu 17 tys. zł. Choć pogoda nie dopisała, organizatorzy zadbali, aby wszystkie zaplanowane atrakcje zostały zrealizowane. Na placu Wolności stanęły bowiem namioty, gdzie prezentowano m.in. ginące zawody.
– Letnia Akademia Folkloru to taka akademia dziedzictwa narodowego. Będą spotkania z folklorystami, nauka tańca oraz pogadanki o sztuce ludowej i folklorze – zapowiadał tuż przed rozpoczęciem wydarzenia Mariusz Orzełowski, dyrektor BCK.

Kolejne 37 tys. zł wpłynęło na realizację projektu "Znaki wiary na Podlasiu". Realizowany jest on przez działające w BCK klub plastyczny Kreska i klub fotograficzny Migawka.

To jednak nie koniec. – Na projekt "Kultura – infrastruktura" otrzymaliśmy 100 tysięcy złotych, nasz wkład to 50 tysięcy, i teraz ogłosiliśmy przetarg na zakup sprzętu nagłośnieniowego – mówi Orzełowski. Projekty Bialskiego Centrum Kultury wspiera nie tylko ministerstwo, ale też Narodowe Centrum Kultury.

Justyna Dragan

 

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe