OSP w Komarnie ma 90 lat [GALERIA]

  • 12.10.2017, 10:07 (aktualizacja 12.10.2017 10:11)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
OSP w Komarnie ma 90 lat [GALERIA]

To ważny dzień w historii Komarna. Ochotnicza Straż Pożarna 7 października obchodziła jubileusz 90-lecia działalności. To podziękowanie dla druhów za ich bezinteresowną pomoc najbardziej potrzebującym.

Ochotnicza Straż Pożarna w Komarnie została założona w 1927 roku przez Władysława Jówko oraz mieszkańców i obecnie zrzesza 42 druhów gotowych do pomocy w potrzebie. Pierwszy sprzęt strażacki zakupiono z własnych środków Jówko za kwotę 100 zł. Wtedy też OSP zaopatrzyło się m.in. w ręczną sikawkę i prądownice. Później zaczęto organizować różne występy i zabawy, a pieniędzy zebranych podczas imprez zakupiono bosaki i drabinę. 

– Przeżywamy dzisiaj piękną uroczystość od momentu powołania jednostki OSP w Komarnie. To piękna historia tego środowiska, tych ludzi i druhów, którzy przez wiele lat służą mieszkańcom.Wszelkie inicjatywy, które rodzą się w gminie, pochodzą od druhów. Na nich zawsze można polegać. Strażacy nigdy wójtowi nie odmówią, zawsze są na zawołanie w razie różnych pilnych potrzeb – mówi Romuald Murawski, wójt gminy Konstantynów.

W trakcie uroczystości wręczono medale dla zasłużonych działaczy OSP oraz odznaki "Wzorowy strażak". Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał Kazimierz Soroczyński-Prokopowicz. Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa odebrali: Kamil Daniluk, Jacek Firsiuk, Jan Jakoniuk, Wojciech Szewczuk i Henryk Wachowiec. Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Maciej Kapłan, Daniel Laszuk, Dawid Szewczuk, ks. Stanisław Smoliński, Tadeusz Sawczuk i Tomasz Stefaniuk.

Przekazano też dla placówki figurkę św. Floriana, patrona strażaków. Obecnie placówka spełnia wszystkie standardy i jest wyposażona w podstawowy sprzęt. Czy są jednak dodatkowe potrzeby? – Jest pilna potrzeba wymiany taboru samochodowego. To sprzęt, który jeździ do akcji, ale ma już swoje lata. Jesteśmy na etapie oczekiwania na rozstrzygniecie projektu wraz z innymi gminami. Mam nadzieję, że dzięki temu udałoby się zakupić nowy sprzęt dla OSP. Pozostałe potrzeby zabezpieczamy w ramach możliwości naszych finansów, ale druhowie nie powinni być rozczarowani – dodaje wójt.

Na terenie gminy Konstantynów obecnie działają cztery jednostki OSP.

Maciej Maciejuk

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe