Obraz Kalinowskiej zdobi muzealny korytarz

  • 12.10.2017, 10:14 (aktualizacja 12.10.2017 10:17)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Obraz Kalinowskiej zdobi muzealny korytarz

Pochodząca z Janowa Podlaskiego malarka Sylwia Kalinowska należąca również do klubu Rotary przekazała Muzeum Południowego Podlasia jeden ze swoich obrazów. – Mamy nadzieję, że jest to piękny początek – mówi dyrektor placówki Małgorzata Nikolska i zapowiada kolejne wystawy artystki.

Sylwia Kalinowska podkreśla, że obraz przekazany muzeum jest szczególny. – Pióro, tusz, akwarela, pastel – wylicza malarka. Portret Magdy Woźniak brał udział w konkursie "Muza" w Imperium Sztuki w Warszawie. Zebrał bardzo wiele głosów internautów. – Ponadto został on wybrany przez dyrektor muzeum. Przekazanie go placówce to mój pomysł. Zdecydowałam się na to po obejrzeniu kolekcji dawnych i współczesnych znajdujących się w muzeum, które są niezwykle bogate – uważa artystka. I wspomina, że malarz Stanisław Baj, pochodzący z Południowego Podlasia również przekazywał swoje prace bialskiemu muzeum. – Chciałam jako bialczanka również wesprzeć swoją pracą to miejsce – przekonuje Kalinowska.

I tak też się stało. Obraz został przekazany w środę 4 października. Janusz Matusiak z klubu Rotary dodaje, że warto pokazywać twórczość pochodzącej z tego regionu artystki. – Wystawiała swoje prace w różnych miejscach w Polsce, ale nie tylko. Jej prace są warte tysiące złotych, ma za sobą prezentacje pracy w Teatrze Narodowym – wylicza Matusiak.

Dyrektor muzeum Małgorzata Nikolska jest nie ukrywa radości z przekazanego dzieła. – Nie często nam się zdarza, żeby artyści sami zwracali się do nas i oferowali swoje obrazy. Z ogromną radością przyjęliśmy tę wiadomość, tym bardziej, że zależy nam na posiadaniu pełnej dokumentacji tego, co artyści mieszkający w tym regionie robią. Mamy nadzieję, że jest to piękny początek – uważa Nikolska. I dodaje: – Zdecydowaliśmy się zorganizować wystawę jednego obrazu żeby zachęcić mieszkańców do jej oglądania. Wystawa potrwa do 15 października.

Sylwia Kalinowska zdradza, że podczas przekazywania obrazu prowadzone były rozmowy na temat zorganizowania wystawy większej ilości prac artystki.

Justyna Dragan

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe