Biała Podlaska: Przyszłoroczny budżet skąpy, zabraknie na drogi?

  • 16.11.2017, 08:35 (aktualizacja 16.11.2017 08:41)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Przyszłoroczny budżet skąpy, zabraknie na drogi?
Trwają prace nad przyszłorocznym budżetem w mieście. Mieszkańcy nie mogą liczyć na zbyt wiele inwestycji drogowych, bo większa część pieniędzy pójdzie na inwestycje z dofinansowaniem unijnym.

Informacji co do kwot w przyszłorocznym budżecie Urząd Miasta jeszcze nie podaje, ale prezydent już teraz zapowiada, że szału nie będzie. Jakie plany ma miasto? – Głównie będą to inwestycje, które kontynuujemy ze środków unijnych, jest to 99 procent inwestycji. Nie należy się spodziewać fajerwerków w związku z rokiem wyborczym – tonuje prezydent Dariusz Stefaniuk.

A lista życzeń jest długa. Potwierdzają to radni, którzy na sesjach Rady Miasta wymieniają kolejne inwestycje, o które wnioskują mieszkańcy m.in. ich okręgów wyborczych. Radny Wojciech Sosnowski (PO) dopytywał niedawno o rondo na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Łomaskiej oraz oświetlenie na ulicy Stefana Batorego, radny Stefan Konarski (PiS) upominał się o oświetlenie przejścia dla pieszych na ulicy Jana II Kazimierza oraz sygnalizację świetlną przy Szkole Podstawowej nr 5. 

Władze miasta podkreślają, że dużym problemem w realizacji zadań inwestycyjnych jest sytuacja na rynku związana z mocno zawyżonymi stawkami za wykonanie prac: od remontów dróg po budowę nowych obiektów. Przykład? Miasto dwa razy ogłaszało przetarg na wykonawcę remontu amfiteatru, bo wycena projektu przez urzędników okazała się zbyt mała dla potencjalnych inwestorów, którzy byli w stanie podjąć się budowy oferując stawkę o kilka milionów wyższą niż zaproponował magistrat. 

– Dziś jest boom inwestycyjny związany ze środkami unijnymi. Rozmawiam z prezydentami, burmistrzami innych miast i wszędzie inwestycje drożeją. Jest to olbrzymi problem – mówi Stefaniuk i przypomina, że również przetarg na budowę stadionu nie wyłonił wykonawcy. 

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, nr 46

Justyna Dragan

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wesoło mi
wesoło mi 17.11.2017, 21:14
Nie rozumiem o co chodzi. Przecież wróciła do nich ich własna polityka. Ludzie już mówią dość i nie chcą robić nie osiągając zysku. Czy bezmyślni politycy myśleli że swoją polityką wprowadzą podwyżki w każdym aspekcie życia a dla nich ludzie będą robić za darmo ???!!!! dobre .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.11.2017, 07:54
Nie jest winą przedsiębiorców że Biała Podlaska ma prezydenta do bani, czas zejść na ziemię i realizować najpotrzebniejsze inwestycje dla mieszkańców. Amfiteatrem obywatele się nie najedzą.
wd
wd 17.11.2017, 12:24
Na nic nie warte koncerty, opiekę prawną z Gdańska tj. spłatę kampanii wyborczej i inne fajerwerki pieniądze są. Igrzyska, igrzyska i bicie piany to dewiza tej ekipy.
Takie są efekty usuwania na "rympał" ludzi z doświadczeniem, a obstawianie się "trampkami".

Pozostałe