ŁOSICE: Czy rudera wreszcie przestanie straszyć?

  • 1.12.2017, 15:08
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
ŁOSICE: Czy rudera wreszcie przestanie straszyć?
Mieszkańcy Łosic od lat zachodzą w głowę nad sensem inwestycji z końca lat 90. XX wieku przy ul. Międzyrzeckiej. Tam, u wylotu ulicy w kierunku Hadynowa, straszy niedokończona budowa Szkoły Podstawowej nr 4. Inwestycja upadła, a chętnych na przejęcie i wykorzystanie budynku brak. Jest jednak nadzieja na tchnięcie życia w ten niszczejący obiekt.

Budynek z braku funduszy, a także w związku z niżem demograficznym nigdy nie został dokończony i oddany do użytku, pieniądze włożone w budowę zostały zmarnotrawione. Od tamtej pory obiekt niszczeje i mimo ogłaszania kolejnych przetargów, nie znajduje nabywcy.

Do niedawna nie było żadnego pomysłu na zagospodarowanie obiektu. Nawet nie ze względu na ewentualną złą wolę władz gminy, ile z racji, że budynek szkoły został postawiony na działce, do której nie doprowadzono żadnych mediów. A koszty ich dociągnięcia skutecznie odstraszały potencjalnych kupców i najemców.
Dopiero teraz, w ramach programu rewitalizacji, zaplanowano podciągnięcie sieci kanalizacyjnej i wodociągowej do budynku szkoły, co z kolei stworzy szansę na jego wykorzystanie. "Stowarzyszenia (szczególnie Caritas) zainteresowane są utworzeniem w tym miejscu domu pomocy społecznej. Inwestycja ta rozwiązywałaby jednocześnie dwa problemy: budynek nie ulegałby dalszemu niszczeniu, a jednocześnie zapewniona zostałaby opieka dla starszych osób, których cały czas przybywa na obszarze rewitalizacji. Utworzenie domu pomocy społecznej poprawiłoby też sytuację na lokalnym rynku pracy, ponieważ wygenerowałoby dodatkowe miejsca pracy" – czytamy w Programie Rewitalizacji Miasta i Gminy Łosice. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na inwestycję.
Joanna Gąska
Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

łosicanin
łosicanin 2.12.2017, 12:28
czy ukarano kogoś z urzędników z Łosic , za nietrafioną inwestycję i wydane pieniądze państwowe ?

Łosiczanin .

Pozostałe