Sylwester bez fajerwerków, miasto oszczędza

  • 4.12.2017, 12:24
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Sylwester bez fajerwerków, miasto oszczędza
Bez fajerwerków, ale za to z muzyką serwowaną przez dj`a - tak zapowiada się tegoroczny Sylwester na placu Wolności.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się rozwieszanie świątecznych dekoracji świetlnych na placu Wolności, niebawem Mikołajki i święta Bożego Narodzenia. Wielu mieszkańców planuje nie tylko świąteczne menu, ale i to gdzie spędzi Sylwestra.

Dla tych, którzy bawią się w lokalach w okolicy centrum miasta obowiązkowym punktem było przejście na plac Wolności, gdzie organizowano pokaz fajerwerków a z głośników rozbrzmiewała muzyka.

– Czy w tym roku miasto zorganizuje pokaz fajerwerków na placu Wolności? – zapytał niedawno jeden z naszych czytelników sygnalizując, że do niedawna było to "miejską tradycją". Tradycją, z którą postanowił zerwać prezydent miasta gdy przeliczył, że w budżecie nie ma na to pieniędzy. Barwnego pokazu fajerwerków nie było więc w ubiegłym roku i dwa lata temu.

O odpowiedź na pytanie jak będzie za niespełna miesiąc, poprosiliśmy władze miasta. Okazuje się, że po raz kolejny miasto zrezygnowało z hucznej fety w centrum. – Nie będzie pokazu fajerwerków, jest to spowodowane oszczędnościami w miejskiej kasie – usłyszeliśmy na początku grudnia od Radosława Plandowskiego, rzecznika prezydenta miasta.

Brak fajerwerków nie oznacza, że miasto nie zafunduje mieszkańcom choć odrobiny zabawy w ten wyjątkowy wieczór. Plandowski zapowiada, że o godz. 23 rozpocznie się na placu Wolności sylwestrowa dyskoteka, na co z miejskiej kasy pójdzie 3,5 tys. zł (koszt dj`a i ochrony). O północy życzenia mieszkańcom złoży prezydent Dariusz Stefaniuk.

Justyna Dragan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bialczanin
Bialczanin 4.12.2017, 13:30
Dobrze ze dupolizy dla kaczki na pomnik pieniazki mieli brak slow...ciekawe ktory rozkradl????

Pozostałe