Poznaliśmy Ambasadorów Wschodu

  • 5.12.2017, 13:05 (aktualizacja 05.12.2017 13:27)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Poznaliśmy Ambasadorów Wschodu
W hotelu Zamek Biskupi 2 grudnia odbyła się czwarta edycja Gali Ambasadorów Wschodu. Była to dobra okazja by wyróżnić firmy i osoby aktywnie działające na rzecz wschodnich terenów.

Statuetki przyznawane są od 2013 roku. Pierwsza, skromniejsza edycja odbyła się w uroczysku Zaborek. Z roku na rok impreza przybiera na rozmiarze i prestiżu. Pomysłodawcą i organizatorem od początku istnienia imprezy jest Daniel Parol, redaktor naczelny magazynu Kraina Bugu.

W kategorii samorząd statuetkę otrzymało miasto Supraśl, w kategorii projekt, Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, w kategorii turystyka Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Przyznano również statuetkę w kategorii społecznie odpowiedzialny. Otrzymała ją Fundacja AMF Nasza Droga. W kategorii kultura i sztuka nagrodę otrzymał Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice. Przyznano też nagrodę specjalną dla Fundacji Pograniczne w Sejnach a tytuł Honorowego Ambasadora otrzymała Barbara Wachowicz, pisarka. W kategorii biznes statuetkę otrzymała firma Bialcon, którą dowodzi Barbara Chwesiuk.

– Jest to niezwykle zaszczytny tytuł. To niezwykle podniosłe określenie. Za tym oczywiście stoją długie lata ciężkiej pracy, żeby godnie reprezentować wschód Polski, który jest cudowny. Cieszymy się, że jako firma jesteśmy ambasadorem tego wspaniałego miejsca na ziemi. Staramy się nawiązywać do lokalnego folkloru a w sesjach wizerunkowych pokazujemy piękno podlaskich krajobrazów – mówi właścicielka Bialconu.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 49.

Maciej Maciejuk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe