Biała Podlaska: Kierowcy TIR-ów na podwójnym gazie

  • 6.12.2017, 08:49 (aktualizacja 19.02.2018 11:30)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Kierowcy TIR-ów na podwójnym gazie
Ciężkie pojazdy prowadzone przez pijanych kierowców stwarzają szczególne niebezpieczeństwo na drodze. Oczekujący na odprawę podróżni często skracają sobie czas "zakrapianymi imprezami". Funkcjonariusze służby celno-skarbowej uniemożliwili jazdę dwóm takim delikwentom.

Do zatrzymań doszło we wtorek 28 listopada. Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej w trakcie wykonywania czynności służbowych wyczuł woń alkoholu od kierowcy ciężarówki, który przyjechał dokonać odprawy celnej. Pracownik uniemożliwił obywatelowi Białorusi dalszą jazdę i wezwał policję. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że zawartość alkoholu w wydychanym przez "tirowca" powietrzu wyniosła 0,7 promila. Policjanci zatrzymali sprawcę do dalszego postępowania.

Kilkadziesiąt minut później funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Białej Podlaskiej ponownie wezwali patrol policji w związku z ujawnieniem kolejnego pijanego kierowcy TIR-a. Tym razem policjanci odstąpili od zbadania delikwenta alkomatem z uwagi na głęboki stan upojenia alkoholowego. Ostatecznie okazało się, że w organizmie miał ok. 2,3 promila. Ledwo trzymającego się na nogach Białorusina zatrzymano do wytrzeźwienia i przeprowadzenia dalszych czynności dochodzeniowych w sprawie.

– W ostatnim okresie funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali już 5 pijanych kierowców tirów, którzy mogli stanowić ogromne zagrożenie na polskich drogach – informuje kom. Marzena Siemieniuk z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

sb

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe