Grecki staż w stajni i na plantacji kiwi

  • 6.12.2017, 09:42
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Grecki staż w stajni i na plantacji kiwi
Grupa młodzieży z Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim od 23 października do 3 listopada odbyła dwutygodniowe praktyki w Grecji. Odbyły się w ramach programu "Stażyści z Naruszewicza – poprzez praktykę zagraniczną prosto na rynek pracy".

Celem zagranicznych praktyk zawodowych, w których wzięła udział 32-osobowa grupa uczniów, było zwiększenie ich kompetencji zawodowych oraz zdobycie doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku. Młodzi ludzi doskonalili też zdolności językowe oraz poznawali kulturę Grecji. Uczniowie z kierunku technik hodowca koni pracowali w stajni i wykonywali zabiegi pielęgnacyjne koni. Dbali też o porządek i czystość w boksach i stajniach. Zapoznali się też z dokumentacją hodowlaną, którą porównywali do tej stosowanej w Polsce.

– Po odbytym stażu uczniowie potrafią planować imprezy jeździeckie, znają realia turystyki konnej, a oznakowanie szlaków jeździeckich nie jest im obce. Nie zabrakło też czasu na doskonalenie umiejętności jeździeckich, zarówno na placu treningowym, jak i w terenie – mówi Urszula Majewska-Chilkiewicz, nauczycielka z Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim.

Natomiast uczniowie z kierunku technik mechanizacji rolnictwa rozwijali swoje umiejętności związane z demontażem oraz naprawą ciągników i maszyn rolniczych. – Młodzież zapoznała się także z maszynami rolniczymi stosowanymi do zbiorów w Grecji oraz z oprzyrządowaniem służącym do dojenia kóz i owiec. Poza tym odwiedzili plantację kiwi, gdzie przy okazji zbiorów poznali specyfikę sadzenia i cykl wzrostu drzewek, gdzie wszystkie prace wykonywane są ręcznie – dodaje Chilkiewicz.

Maciej Maciejuk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe