Międzyrzec Podlaski: Ale Baby najlepszym zespołem w gminie

  • 7.12.2017, 08:23
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Międzyrzec Podlaski: Ale Baby najlepszym zespołem w gminie
Po raz trzeci zespoły śpiewacze rywalizowały w Gminnym Konkursie Piosenki Ludowej. Artyści ludowi spotkali się w niedzielę 26 listopada w Wysokim.

Celem konkursu była popularyzacja twórczości artystycznej i tradycji ludowej. Repertuar prezentowały wszystkie zespoły śpiewacze działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Na zakończenie  zgromadzonym czas umiliły dzieci z zespołu ludowego "Hreczka" z Zaścianek.

Wykonania zespołów ludowych oceniała komisja konkursowa w składzie: Andrzej Sar, główny instruktor ds dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie oraz Renata Kurenda, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach oraz Janusz Samociuk, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Jury, dokonując oceny brało pod uwagę dobór repertuaru, znajomość tekstu, walory wokalne, interpretację utworu, ogólny wyraz artystyczny, prezentację sceniczną.

Monika Pawluk

 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe