piątek, 29 marca 2024 06:31

Sukcesy sztangistów w turnieju olimpijskich nadziei

W Biłgoraju sztangiści walczyli w Turnieju Nadziei Olimpijskich do lat 17 i do lat 20. Bardzo dobrze spisali się w nim reprezentanci KS AZS AWF Biała Podlaska, MULKS Zirve Terespol i GCK Kobylany, którzy stawali na podium.

Autor: Adam Trochimiuk

W rywalizacji juniorek do lat 17 nasze zawodniczki zajmowały drugie miejsca: w kategorii wagowej do 48 kilogramów Kinga Ciura z GCK Kobylany z wynikiem w dwuboju 74 kg (34 kg rwanie + 40 kg podrzut), w kategorii do 58 kg Dominika Sacharuk z AZS AWF Biała Podlaska – 140 kg (60+80), a w kategorii do 75 kg Paulina Werszko z GCK – 117 kg (54+63).

Wśród juniorów do lat 17 w kategorii do 56 kg triumfował Łukasz Bogusz (GCK), który uzyskał 107 kg w dwuboju (50+57). Drugi był Michał Zrol z MULKS Zirve – 100 kg (45+55). W kategorii do 62 kg drugie miejsce zajął Mateusz Zrol (MULKS Zirve) – 155 kg (70+85), a trzecie jego klubowy kolega Patryk Dekiert – 145 (65+80). W kategorii do 69 kg triumfował kolejny z reprezentantów klubu z Terespola, Emil Leonienko, z wynikiem 165 kg (75+90). A w kategorii do 77 kg drugi był Patryk Burda z AZS AWF Biała Podlaska, uzyskując w dwuboju 232 kg (105+127). Tuż za nim uplasował się inny zawodnik AZS AWF, Jakub Stafijowski – 193 kg (83+110). W kategorii do 85 kg na drugiej pozycji uplasował się Bartłomiej Greczuk (GCK) – 215 kg (100+115).

W rywalizacji zawodników do lat 20 w kategorii do 62 kg Daniel Izdebski z GCK zajął drugie miejsce – 122 kg (50+72), w kategorii do 69 kg najlepszy był Kacper Magielnicki (MULKS Zirve) – 230 kg (100+130), przed Mateuszem Goławskim (GCK) – 148 (65+83). W kategorii do 77 kg triumfował Mateusz Milewicz z GCK, z wynikiem 225 kg (102+123). W kategorii do 85 kg wygrał Karol Juchimiuk (MULKS Zirve) – 250 kg (110+140), przed reprezentantami GCK Kobylany: Grzegorzem Biegajłą – 233 (103+130) i Dawidem Wojewodą – 151 kg (71+80). Z kolei w kategorii do 94 kg trzeci był Marcin Stubiński z AZS AWF – 173 kg (73+100). W kategorii powyżej 105 kg drugie miejsce zajął Marek Sprychel z GCK – 253 kg (113+140).

Turniej w Biłgoraju był także ostatnim etapem Wojewódzkiej Ligi Juniorek i Juniorów. Wśród juniorek najlepszy był po trzech rundach – zawodach w Piotrowicach, Małaszewiczach i Zamościu oraz finale w Biłgoraju – zespół Unii Hrubieszów, z 2487,6 pkt. Czwarte miejsce zajął GCK Kobylany -  1817,1 pkt. Wśród juniorów triumfowały Orlęta Łuków - 3655,4 pkt., miejsca naszych zespołów: 6. GCK Kobylany - 3418,6 pkt., 7. MULKS Zirve Terespol - 3362,8 pkt., 9. KS AZS AWF Biała Podlaska - 2481,7 pkt.