piątek, 29 marca 2024 12:50

Lutnia w święto zwycięska, choć nie wykorzystała karnego

Pierwszy w nowym sezonie komplet punktów zainkasowali w świąteczny poniedziałek 15 sierpnia piłkarze Lutni Piszczac. Pokonali w bialskopodlaskich derbach Agrotex Milanów, który na pierwsze w historii zwycięstwo w czwartej lidze musi jeszcze poczekać. Oby tylko do najbliższej niedzieli, kiedy do Parczewa przyjedzie lubartowski Lewart.

Autor: A. Trochimiuk

Już po pierwszej akcji Lutni przestrzelił głową Patryk Żuber, ale przez następne dwadzieścia minut groźniej atakował beniaminek. Piłka po strzale Mariusza Lecyka wpadła w boczną siatkę, następnie milanowski napastnik nie wykorzystał kiksu Roberta Kijory, bo dał się zablokować, zanim uderzył do pustej bramki. Srodze się to wkrótce po tym zemściło. Wprawdzie podyktowaną za faul na Mateuszu Cydejko i egzekwowaną przez Żubera jedenastkę obronił Norbert Łukaszuk, ale zaraz po tym chaos w defensywie Agrotexu wykorzystał Mateusz Zaciura i z bliska wpakował piłkę do siatki. Na przerwę gospodarze schodzili jednak prowadząc 2:0, ponieważ kapitalnym uderzeniem z wolnego z ok. 35 m w przeciwległe okienko popisał się w ostatniej minucie pierwszej połowy Jakub Magier.

Miejscowi przeważali jeszcze przez ponad kwadrans drugiej części meczu, do wielkiej ulewy. W tym czasie piłkę po strzale Marcina Wieliczuka do pustej bramki wybił sprzed linii Kamil Daszczyk, a próby Cydejko i Jakuba Magiera obronił Łukaszuk. Później do głosu doszli goście i w 72. minucie zdobyli kontaktowego gola. Z rogu dośrodkował Michał Zarzecki a Daszczyk odpowiednio dostawił nogę. Za chwilę mógł być remis, lecz dwóch znakomitych okazji nie wykorzystał Lecyk. To nie wszystko. W końcówce Zarzecki trafił w poprzeczkę, Lecyk po błędzie obrońcy Lutni spudłował i dopiero chwilę po tym miejscowi mogli cieszyć się z wygranej, a ich rywale rozpamiętywać niewykorzystane sytuacje.

LUTNIA Piszczac – AGROTEX Milanów 2:1 (2:0).

1:0 – Zaciura (25), 2:0 – J. Magier (45), 2:1 – Daszczyk (72).

Lutnia: Kijora, Czumer, Żuber, Kurowski, T. Kaliszuk, Cydejko (60 Oleksiuk), Andrzejuk (75 Ułanowski), Wieliczuk, J. Magier, Domański (90+3 Mikocewicz), Zaciura (68 Bołtowicz).

Agrotex: Łukaszuk, D. Puła, B. Jaszczuk, S. Magier, Daszczyk, Bogucki (85 Bobruk), Rostek, M. Puła, Zarzecki (82 K. Jaszczuk), Trościańczyk, Lecyk.

Sędzia: M. Kostrzewa (Lublin).

Kartki-żółte: Andrzejuk i Czumer (Lutnia) oraz Zarzecki, Rostek i Daszczyk (Agrotex).