Biała Podlaska: Studniówkowej nocy czar

  • 17.01.2018, 08:00 (aktualizacja 16.01.2018 15:21)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Studniówkowej nocy czar
Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego jako pierwsze w tym roku świętowały studniówkę. 13 stycznia w restauracji Jolanta w Czosnówce bawili się przyszli maturzyści, nauczyciele i dyrekcja.

Cztery klasy, w tym z technikum i liceum, bawiły się w minioną sobotę na długo wyczekiwanej studniówce. ZDZ jest przykładem szkoły, gdzie odchodzi się od tradycji organizowania tego typu imprez w szkołach. – To była decyzja uczniów, żeby zorganizować ją w restauracji. Zgodziłem się, w końcu organizacja studniówki jest po stronie uczniów i rodziców – mówi dyrektor Henryk Zacharuk.

Nieodzownym elementem studniówek jest polonez, nie mogło go więc zabraknąć także w ZDZ. Uczniowie pilnie uczyli się kroków pod okiem Wiktora Laszuka, nauczyciela wychowania fizycznego. Wyszło pięknie!

Zabawa zabawą, ale jak przypomina dyrektor ZDZ, trwają intensywne przygotowania do matury. – Robimy, co możemy, żeby uczniowie byli jak najlepiej przygotowani. Organizujemy dodatkowe zajęcia, na przykład w soboty, i tam powtarzamy materiał po kolei. Największy problem jest z matematyką. Z języka polskiego i języków obcych mamy stuprocentową zdawalność, gorzej jest właśnie z matematyką – zauważa dyrektor. Dodaje, że młodzież z technikum musi jeszcze przyswoić wiedzę, żeby zdać egzamin zawodowy. 

Prosimy przedstawicieli szkół z całego regionu, aby wysyłali zdjęcia ze swoich studniówek na adres redakcja@slowopodlasia.pl. 

Justyna Dragan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe